Танення льодовиків, лісові пожежі і зникнення коралових рифів: в NASA запустили контрольний супутник Землі

Читать на русском

Супутник більш вдосконалений, ніж його історичні прототипи

Читать на русском
Танення льодовиків, лісові пожежі і зникнення коралових рифів: в NASA запустили контрольний супутник Землі

Супутник більш вдосконалений, ніж його історичні прототипи

У NASA запустили супутник Землі Landsat 9. Він вивчатиме причини екологічних катастроф планетарного масштабу.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт NASA.

Landsat 9 був створений спеціально для спостереження за  поверхнею Землі. Його успішно запустили 27 вересня з бази космічних сил Ванденберг.

Спільно з Геологічною службою США (USGS) супутник стартував на ракеті United Launch Alliance Atlas V з космічного стартового комплексу у Каліфорнії.

Норвезька наземна станція супутникового моніторингу отримала сигнали з супутника приблизно через півтори години після запуску.

«У міру посилення впливу кліматичної кризи у Сполучених Штатах та в усьому світі Landsat 9 буде надсилати дані і фото, які допоможуть приймати науково обґрунтовані рішення з ключових питань, включаючи водокористування, наслідки лісових пожеж, деградацію коралових рифів, танення льодовиків і льодовиковий відступ шельфу, вирубування тропічних лісів»,- розповіли в NASA.

Вдосконалений Landsat 9 приєднується до свого сестринської супутнику Landsat 8 на орбіті. Працюючи в тандемі, два супутника будуть збирати зображення, що охоплюють всю планету, кожні вісім днів.

Перший супутник Landsat був запущений у 1972 році.

Зображення, які надсилав супутник, показували продуктивність сільського господарства, площу та стан лісів, якість води, стан довкілля коралових рифів та динаміку льодовиків.

Раніше Інформатор повідомляв, що в NASA запустить міні-супутник,щоб зрозуміти, наскільки згубно Сонце впливає на атмосферу Землі.

Також ми писали, що NASA запустить космічний телескоп у 100 разів могутніший та швидший за Габбл.

Крім того, вертоліт NASA Ingenuity сфотографував скелясту поверхню Марса у 3D .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.