Талібан планує повернути страти та ампутації як покарання

Таліби доки не вирішили, чи робити страти публічними

Талібан планує повернути страти та ампутації як покарання

Один із засновників руху "Талібан" мулла Норуддін Турабі заявив, що таліби планують повернути страти та ампутації кінцівок як покарання для злочинців в Афганістані.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Associated Press .

Нагадаємо, 15 серпня рух "Талібан" захопив Кабул та повернув контроль над Афганістаном. З того моменту весь світ спостерігає, чи повернуть таліби ті суворі методи правління, які були наприкінці 1990-х років. У своєму інтерв'ю виданню Associated Press Турабі попросив світову спільноту не втручатися у справи нових правителів Афганістану. Він заявив, що лідери групи як і раніше дотримуються глибоко консервативного, жорсткого світогляду, навіть якщо вони приймають технологічні зміни, такі як відео та мобільні телефони.

«Всі критикували нас за публічні страти на стадіоні, але ми ніколи не критикували чужі закони і покарання. Ніхто не скаже нам, якими повинні бути наші закони. Ми будемо слідувати ісламу і будемо встановлювати свої закони на основі Корану», - сказав Турабі.

Турабі, якому зараз за 60, був міністром юстиції і главою так званого Міністерства пропаганди чесноти і запобігання пороку - по суті, релігійної поліції - під час попереднього правління Талібану. У той час світ засудив покарання Талібану, які виконувалися на спортивному стадіоні Кабулу або на території величезної мечеті Курбан-байрам. Страти засуджених вбивць зазвичай проводилися одним пострілом в голову, який робила сім'я жертви. У цієї сім'ї була можливість прийняти «кровні гроші» та дозволити злочинцю залишитися  живим. Для засуджених крадіїв покаранням була ампутація руки. У засуджених за розбій на дорозі ампутували руку та ногу. Судові процеси та вироки часто були публічними, а судова влада була віддана на користь ісламських священнослужителів, чиє знання закону обмежувалося релігійними приписами.

 

Норуддин Тураби потерял глаз и ногу во время боев с советскими войсками в 1980-х

Норуддін Турабі втратив око та ногу під час боїв з радянськими військами у 1980-х. Фото: AP Photo / Felipe Dana

Турабі заявив, що на цей раз судді, серед них і жінки, розглядатимуть справи, але основою законів Афганістану буде Коран. Таліби відновлять ті види покарань, які були раніше, але, можливо, проводитимуть їх не публічно. «Відрубування рук дуже необхідно для забезпечення безпеки і має стримуючий ефект», - сказав він. В останні дні в Кабулі бойовики «Талібану» відродили покарання, яке вони зазвичай застосовували в минулому - публічне засудження чоловіків, обвинувачених у дрібних крадіжках. За останній тиждень по вулицях Кабула двічі провозили чоловіків зі зв'язаними руками, виставляючи їх напоказ і тим самим принижуючи їх.

При новому уряді Талібану Турабі відповідає за в'язниці. Він належить до лідерів Талібану, зокрема членів тимчасового уряду, який складається з чоловіків, які включені до списку санкцій Організації Об'єднаних Націй. Під час попереднього правління Талібану він був одним з найлютіших та безкомпромісних силовиків цього угруповання. Тоді він вимагав, щоб у всіх урядових установах чоловіки носили тюрбани, а його поплічники регулярно били чоловіків, у яких були підстрижені бороди. У країні заборонили займатися будь-яким видом спорту, і легіон силовиків Турабі змушував чоловіків приходити до мечетей для молитов п'ять разів на день.

В інтерв'ю AP Турабі спілкувався з журналісткою, що раніше він вважав неприйнятним. Він сказав, що тепер таліби дозволять телебачення, мобільні телефони, фото та відео, «тому що це потреба людей, і ми серйозно до цього ставимося». Таліби розглядають ЗМІ як спосіб поширення своїх ідей. «Тепер ми знаємо, що замість сотень, ми можемо досягти мільйонів. Ми змінилися в порівнянні з минулим», - сказав Турабі. Він додав, що, якщо покарання будуть публічними, людям можуть дозволити знімати відео або фотографувати під час страти, щоб поширити стримуючий ефект.

США та їхні союзники намагаються використовувати загрозу ізоляції та економічний збиток, який може бути від неї нанесений,  щоб чинити тиск на Талібан. Однак таліби не сильно боятися цієї ізоляції. Навіть коли жителі Кабулу висловлюють побоювання з приводу своїх нових правителів Талібану, деякі неохоче визнають, що столиця вже стала безпечнішою за останній місяць. До приходу до влади талібів вулицями бродили банди злодіїв, і безжальна злочинність змушувала більшість людей покидати вулиці після настання темряви.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube