"Якщо ми говоримо з Путіним, і ми в тих умовах, які є зараз, не посилені, – це на вході програшний статус для України. Це не про справедливий мир"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Український співак DISCOMAN презентує новий запальний трек “Тік-Так” у співпраці з іспанським репером DEVID. У кліпі до нього відомий боксер Денис Берінчик постав у ролі героя-коханця і продемонстрував свої танцювальні здібності.
Всьому виною посуха і неврожай у Бразилії
Світові ціни на каву зростають на тлі неврожаю у Бразилії. Бразилія є найбільшим постачальником кави, і на території країни наразі спостерігається найсильніша за останні 100 років посуха.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на The Wall Street Journal .
Минулого місяця ціни на арабіку (основний сорт кави, який виробляється у Бразилії) досягли найвищого рівня з 2016 року. Ціни на ф'ючерси зерен кави арабіка на торгах в Нью-Йорку за три останніх місяці збільшилися більш ніж на 18% до 1,51 долари за фунт. Робуста на торгах в Лондоні подорожчала більш ніж на 30% за останні три місяці, до 1 749 доларів за тонну, що є дворічним максимумом.
Фермери Бразилії готуються до одного з найбільших спадів виробництва за майже 20 років. Після рекордного врожаю у 2020 році, поточний рік повинен був стати менш врожайним, але ситуація виявилася серйознішою, ніж очікувалося. «Я вирощую каву більше 50 років і ніколи не бачила такої сильної посухи, як минулого і цього року. Зазвичай на збір кави у мене йде три місяці; цього року мені потрібен був місяць», - сказала Христина Валле, виробник кави у третьому поколінні з Мінас-Жерайсу, найбільшого кавового заводу Бразилії.
За даними Міністерства сільського господарства США врожай арабіки у Бразилії цього року зменшиться на 15 мільйонів 132-фунтових мішків (в одному мішку майже 60 кг) в порівнянні з минулим роком, що стане найбільш значним зниженням за 18 років, тобто майже на 900 тисяч тонн. При цьому інші прогнози говорять про зниження врожаю арабіки в Бразилії аж до 23 мільйонів мішків. Зростання цін на каву обумовлене і тим, що два інших найбільших постачальника, Колумбія і В'єтнам, мають труднощі з логістикою. На В'єтнам припадає більше третини світового постачання робусти, тому ціни на цей вид кави теж зростають.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .