Сутички з поліцією, водомети та фаєри: як проходить стотисячний мітинг в Ізраїлі проти Нетаньягу

Читать на русском

В Єрусалимі зараз відбувається найбільша акція протесту з початку війни Ізраїлю проти Гази в жовтні 2023 року

Читать на русском
Ізраїль
Акція протесту в Ізраїлі триватиме щонайменше до середи

В Єрусалимі зараз відбувається найбільша акція протесту з початку війни Ізраїлю проти Гази в жовтні 2023 року

В Ізраїлі продовжується масштабна акція протесту з вимогою відставки прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та його уряду й проведення дострокових виборів. У акції беруть участь до ста тисяч людей. Також її організатори закликають лідерів країни погодитися на угоду про звільнення 130 заручників, яких утримують терористи в Секторі Гази. Під час мітингу відбулися сутички з поліцією, тиск на Нетаньягу зростає.

Як пише Al Jazeera, ізраїльтяни зібралися в центрі Єрусалиму, біля будівлі парламенту країни - Кнесету, на найбільшу акцію протесту з початку війни Ізраїлю проти Гази в жовтні 2023 року. Десятки тисяч людей пройшли маршем, закликаючи звільнити полонених, що утримуються в Газі з моменту атаки ХАМАСу 7 жовтня та відставки Нетаньягу.

Протест в Єрусалимі. Фото: Reuters
Протест в Єрусалимі. Фото: Reuters

Видання повідомляє, що демонстранти в неділю ввечері заблокували головну міську магістраль. А перед цим мітингували перед ізраїльським парламентом, запалюючи фаєри та розмахуючи національним прапором.

Протест в Єрусалимі. Фото: Reuters
Протест в Єрусалимі. Фото: AFP

Поліція ж застосовувала водомети проти натовпу, штовхала й відштовхувала протестувальників, які кричали, що Нетаньяху "мусить піти". Багато протестувальників несли плакати із закривавленим обличчям Нетаньяху, звинувачуючи його в нездатності захистити країну від ХАМАСу.

Протест в Єрусалимі. Фото: AFP
Протест в Єрусалимі. Фото: AFP

Зазначається, що тиск на прем'єр-міністра зростає. Ще до війни Ізраїлю проти Гази Нетаньяху зіткнувся з вуличними протестами через суперечливі судові реформи.

Протест в Єрусалимі. Фото: AFP
Протест в Єрусалимі. Фото: AFP

Видання The New York Times додає, що протести в Єрусалимі, які заплановані до середи, відбулися в той момент, коли в Каїрі відновилися особисті переговори щодо можливого припинення вогню та звільнення заручників. Бассем Наїм, речник ХАМАСу, заявив, що група не відправляла туди делегацію. Сам Нетаньягу на фоні протесту провів пресконференцію у неділю, на якій заявив, що "зробив все, що від нього залежало, щоб повернути заручників додому, й продовжить робити все для їхнього звільнення".

"Я вважаю, що Ізраїль переживає один із найважчих моментів у своїй історії. Нам потрібен уряд, який діятиме на благо нації, а не в політичних та особистих інтересах прем’єр-міністра", - розповів NYT один з протестувальників.

Протест в Єрусалимі. Фото: Reuters
Протест в Єрусалимі. Фото: Reuters

Війна ХАМАС та Ізраїлю

Терористи ХАМАСу захопили близько 250 полонених 7 жовтня. З них, як вважає Ізраїль, 130 залишаються в Газі, у тому числі 33 вважаються мертвими. В Газі ж заявили, що внаслідок ударів Ізраїля загинули щонайменше 32 782 палестинці, переважно жінки та діти.

Наприкінці березня стало відомо, що Ізраїль погодився на пропозицію США щодо обміну полоненими та заручниками. Відповідно до неї, може бути звільнено близько 700 палестинських ув'язнених, серед яких 100 відбувають довічне ув'язнення за вбивства громадян Ізраїлю, в обмін на звільнення 40 ізраїльських заручників. Посередники чекали на відповідь ХАМАСу.

Пізніше в ХАМАСі повідомили, що не згодні віддати заручників. Там вимагають повного припинення вогню, яке передбачає виведення ізраїльських військ із Сектора Гази. Ізраїль відкинув цю вимогу та наполягав на тому, що його військова кампанія зі знищення військових і управлінських можливостей ХАМАС буде відновлена після виконання будь-якої угоди щодо перемир’я й обміну заручниками.

В результаті в Єрусалимі спалахнув протест з вимогою терміново укласти угоду щодо повернення заручників, захоплених терористами з палестинського ХАМАС. Відомо, що ввечері 31 березня, в ньому взяло участь понад 100 тисяч мітингувальників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.