Суперкубок УЄФА. Прокляття Севільї та дебютна перемога Манчестер Сіті

Сіті вдруге в сезоні дістався до серії пенальті

Іспанський клуб є чи не головним невдахою Суперкубка UEFA
Сіті та Севілья обмінялися голами в різних таймах

Манчестер Сіті вперше в своїй історії виграв Суперкубок UEFA, обігравши Севілью. Як і в грі з Арсеналом за Суперкубок Англії, справа дійшла до серії пенальті.

На стадіоні "Георгіос Караїскакіс" в грецькому Піреї номінальним господарем виступав Манчестер Сіті. І саме "містяни" з перших хвилин заволоділи м'ячем, активно грали першим номером і часто били по воротах Бону. Зокрема варто виділити удари Аке та Гриліша.

Сіті та Севілья показали різну гру в різних таймах
Голланд в цьому матчі не зміг відзначитися голом

Севілья натомість зробила ставку на контратаки. І вони у іспанців виходили чудово. А на 25-й хвилині Ен-Несірі відкрив так рахунок. Гольовий пас на свій рахунок записав Акунья. Дивним чином цей гол ніби вимкнув Сіті з гри, і далі вони атакували вже за інерцією.

А на початку другого тайму Севілья взагалі мала кілька чудових шансів подвоїти власну перевагу. Але жоден з ударів Ен-Несірі так і не став результативним - або не вистачало сантиметрів, або рятував англійців Едерсон.

Ен-Несірі зміг забити попри спротив найдорожчого захисника світу
Святкування голу від "нервіонця"

Втім, клас виконавців Сіті все ж зіграв свою роль, і на 62-й хвилині Родрі організував гол, накинувши на голову Палмеру. До кінця основного часу рахунок так і не змінився, але саме "містяни" тепер були ближчими до перемоги.

Розмова двох Гвардіол
Палмер святкує ключовий гол

В серії пенальті більш майстерними та холоднокровними виявилися англійці. Вирішальним ударом став останній пенальті "нервіонців", який виконав Гудель. Після його удару м'яч влучив в поперечку, а Манчестер Сіті - вперше в історії виграв Суперкубок UEFA.

Історична перемога для Манчестер Сіті
Здається, це любов
  • Манчестер Сіті - Севілья - 1:1 (0:1, 1:0). 5:4 за пенальті
    Голи: Палмер, 65 - Ен-Несірі, 25.

Цифри і рекорди Суперкубка UEFA

Севілья є головною невдахою цього трофею - ця поразка стала шостою поспіль для іспанського клубу. "Нервіонці" спромоглися перемогти лише у першому своєму Суперкубку. Надалі ж були лише поразки - тоді була переможена Барселона з рахунком 3:0.

Пеп Гвардіола ж завдяки цій перемозі встановив кілька рекордів. В першу чергу він став лише другим тренером в історії, якому вдалося виграти Суперкубок UEFA чотири рази. Іншим таким тренером є Карло Анчелотті.

Водночас Гвардіола став першим тренером, який виграв Суперкубок UEFA з трьома різними командами. Він двічі перемагав з Барселоною, а також по одному разу з Баварією і тепер - з Манчестер Сіті.

Раніше Інформатор повідомляв, що Манчестер Сіті втратив свого лідера Кевіна Де Брюйне через травму. Також ми повідомляли, що до Манчестер Сіті за рекордну суму перейшов захисник Йошко Гвардіол.