Суд вирішив, де зустріне Новий Рік митрополит УПЦ Павло Мерседес

Читать на русском

Суд також прийняв аргументи прокурорів, які наполягали на тому, аби митрополит у будь-яку мить явився до прокуратури щодо відкритої проти нього справи, а також не говорив зі свідками по ній

Читать на русском
Суд, митрополит Павло
Суд продовжив тримання Павла (Лебідя) під домашнім арештом

Суд також прийняв аргументи прокурорів, які наполягали на тому, аби митрополит у будь-яку мить явився до прокуратури щодо відкритої проти нього справи, а також не говорив зі свідками по ній

Печерський районний суд Києва продовжив митрополиту Української православної церкви Московського патріархату Павлу Лебедю запобіжний захід у вигляді тримання під цілодобовим арештом до 29 січня. Також священнослужитель має з'являтись до прокурора і не спілкуватись зі свідками по своїй справі. Його обвинувачують в умисному розпалюванні ворожнечі, виправдовуванні російської агресії проти України з 2014 року, образі почуттів громадян через їхні релігійні переконання.

Про це повідомляє Суспільне. Фактично суддя прийняв аргументи сторони обвинувачення, яка просила запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

"33 млн грн була застава. В Лебедя домашній арешт і він має прибувати до слідчого судді, не спілкуватись з свідками, носити електронний браслет. Він може впливати на свідків і потерпілих, може здійснити нові правопорушення. Прошу продовжити строк дії цих заходів на 60 діб. Він має прибувати до прокурора суду, не відлучатись без дозволу суду, не спілкуватись із свідками", — розповів прокурор під у залі суду.

Проте, сторона захисту просила відвід судді, бо він проігнорував усі аргументи сторони захисту та клопотання які вони подають. Окрім того, засідання проводились під час повітряної тривоги.

"Є порушення, які ми зафіксували. Дії, які вчинялися, враховуючи документи, які були стороною захисту дослідженні, ставить під сумнів неупередженість даного судді", — наголосив Суспільному захисник Андрій Доманський.

Адвокати Павла
Адвокати Павла

Також сам митрополит висловився стосовно свого арешту. За його словами, на нього вчиняють тиск прокурори.

"Те, що сьогодні кожний раз декларує прокурор, неправда. Я ніколи не був на стороні російської агресії. Я ніколи не відносився з неповагою до інших конфесій. В мене є родичі протестанти. Коли в мене був інфаркт, лікар сказав, ви будете в лікарні до 28 серпня, а потім каже, я повинен вас виписати, бо давлять з прокуратури. Я являюсь інсулінозалженим, прокуратура поставила прослушки, заставляли мене підписати, що я не інсулінозалжений. Те, що просять прокурори, я проти", — розповів Павло Лебідь.

Лебідь про порушення, які йому інкримінують
Митрополит Павло (Лебідь)

Поки суддя вирішував, яке покарання застосувати проти Павла, він висловив ще декілька думок стосовно справи. Виправдовуючи свої дії, він заявив, що його затримали несправедливо, адже не вважає, що від них хтось постраждав.

"Мене охороняють 12 машин, я сам не знаю хто вони, ще умудряються лазити з ліхтариком по заборах. Я не зробив нічого з того, про що мене сьогодні судять. Це є несправедливо. Хто постраждалий? Яким чином? Що я їм зробив, що вони постраждали від мене?", — розповів митрополит.

Після цього вийшов суддя. Він повідомив усіх присутніх, що не задовільняє клопотання адвокатів затриманого про відвід судді. Таким чином митрополит Павло зустріне Новий рік у себе вдома.

Митрополит уперше з'явився в залі суду

Раніше Інформатор повідомляв, що митрополит Павло УПЦ МП уперше з'явився на засідання суду після 4-х місяців перерви, яка сталась через те, що у нього виник інфаркт. Підготовче засідання суду вирішили перенести на 29 листопада. Чоловік у будівлі суду розповів, що в нього було гарне самопочуття. Адвокати архієрея пояснювали, що через великий вміст цукру у крові він не міг з'явитись на судові засідання

Справа екс-намісника Києво-Печерської лаври

1 квітня 2023 року СБУ вручило Павлу підозру за ст. 161 ККУ (розпалювання міжрелігійної ворожнечі) та ст. 436-2 ККУ (поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію). Йому загрожує до 8 років за ґратами. Також у той же день Шевченківський райсуд Києва задовольнив клопотання прокурорів, аби чоловіка тримали під цілодобовим домашнім арештом. Він також був зобов'язаний носити електронний браслет. . 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.