Субсидії, «лікарняні», пенсії, компенсації бізнесу та переселенцям: як отримати допомогу від держави під час війни

Читать на русском

Усі виплати за спрощеною схемою

Читать на русском
Субсидії, «лікарняні», пенсії, компенсації бізнесу та переселенцям: як отримати допомогу від держави під час війни

Усі виплати за спрощеною схемою

З перших днів повномасштабної війни уряд усіма способами намагався реанімувати бізнес, а також підтримати громадян України, які вимушено покинули свої будинки або залишилися на тій території, де ведуться активні бойові дії.

Інформатор зібрав інформацію про те, як отримати виплати від держави бізнесу, внутрішньо переміщеним особам, багатодітним сім'ям та іншим категоріям громадян.

Бізнес та вимушені переселенці

З 21 березня уряд України запустив комплексну програму підтримки переселенців за трьома основними напрямками - гроші, робота, житло.

Для підтримки тих, хто вимушено покинув свій будинок через війну з росією, держава виплачує щомісячну допомогу у розмірі 2 тисячі гривень кожному. Йдеться лише про тих людей, які мігрували в межах України. За такою ж схемою батькам кожної дитини, яка переїхала до безпечніших регіонів країни, виплачується 3 тисячі гривень щомісяця. Така сама сума щомісяця виплачується особам з інвалідністю і теж щомісяця.

Звичайно ж, велика кількість тих, хто знову прибув до окремо взятого міста чи регіону, не могло не позначитися на економічній ситуації того місця. Для того, щоб запобігти колапсу та підтримати бізнес, який вирішить допомогти переселенцям з роботою, уряд почав виплачувати роботодавцям по 6,5 тис. грн за кожного працевлаштованого переселенця.

Передбачив Кабінет міністрів і підтримку для тих, хто приймає у себе переміщених осіб.

Субсидії, «лікарняні», пенсії, компенсації бізнесу та переселенцям: як отримати допомогу від держави під час війни 1

«Компенсацію за комунальні платежі отримують сім'ї, які приймають переселенців удома. Усі, хто відгукнувся на біду, надав дах переселенцям, надав безкоштовний притулок, отримують 450 грн. на місяць за кожного, кому допомогли. Ці гроші – компенсація на комунальні послуги», — пояснював прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Субсидії, «лікарняні», пенсії, компенсації бізнесу та переселенцям: як отримати допомогу від держави під час війни 2

Як отримати гроші бізнесу та переселенцям

Щоб отримати матеріальну допомогу, переміщеним особам спочатку потрібно отримати довідку про взяття на облік ВПО. Якщо порівнювати з 2014 роком, то зараз процедура дуже спростилася. Раніше таку довідку можна було отримати лише в органах соціального захисту, зараз цей документ можуть видати: уповноважена особа громади, ЦНАП, також можна подати заявку через «Дію». Матеріальна допомога приходитиме щомісяця на вказану банківську картку.

Щоб отримати матеріальну допомогу за надання притулку переселенцям, люди, які мають житло і готові дати притулок ВПО, спочатку повинні повідомити місцеву владу про готовність розмістити у себе переселенців. Для цього потрібно підійти до місцевого самоврядування та написати заяву встановленого зразка. Після цього щомісячно власники житла отримуватимуть виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування. Нагадуємо, що ця грошова компенсація у розмірі 450 гривень на людину надається для компенсації витрат на комунальні послуги.

Щоб отримати матеріальну допомогу за прийом переселенця на роботу, роботодавцю необхідно не раніше ніж через 5 календарних днів після працевлаштування такої людини подати до міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості заяви про компенсацію витрат. Детальніше – тут.

Як отримати лікарняний, допомогу при вагітності, пенсію

Якщо пенсіонерові довелося залишити місце проживання через те, що там ведуться бої, а пенсіонер отримував пенсію не на картку, а через «Укрпошту», необхідно зателефонувати до контакт-центру «Укрпошти» за номером 0 800 300 545 та наберіть кнопку 2.

Далі потрібно буде повідомити:

  • своє прізвище, ім'я, по батькові;
  • адресу отримання пенсії/грошової допомоги до березня 2022;
  • паспортні дані (серія та номер);
  • номер телефону одержувача пенсії/грошової допомоги;
  • спосіб отримання виплати (на відділення або на домашню адресу)
  • нова адреса доставки: індекс відділення «Укрпошти» або адреса тимчасового проживання

Щоб отримати «лікарняний» або допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, потрібно звертатися до будь-якого зручного відділення Фонду соціального страхування України. З їх переліком та контактами можна ознайомитись тут.

Допомога з вагітності та пологів, тимчасова втрата працездатності, а також допомога на похорон буде перерахована на спеціально відкритий поточний рахунок або особисту банківську картку.

Субсидії під час війни

Міністерство соціальної політики відзвітувало, що намагалося захистити всі пільгові виплати для українців, зокрема й субсидії. Проте під час воєнного стану в Україні діє особливий порядок нарахування та виплати грошової допомоги, пільг та житлових субсидій.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг, призначених раніше, автоматично продовжуються на весь час воєнного стану + 1 місяць після його скасування. Зручно, що одержувачам таких пільг не потрібно звертатися до органів соцзахисту населення для їхнього продовження.

Щодо того, як відбуваються виплати. Тут є такі варіанти:

Перший. На випадок, якщо у населеному пункті тривають бої та не працюють органи соцзахисту. Тоді Мінсоцполітики централізовано спрямовує кошти до Ощадбанку, який своєю чергою перераховує кошти безпосередньо отримувачам.

Другий. Субсидії нараховуються, як і раніше, на банківський рахунок

Третій. Для тих, хто отримує виплати через «Укрпошту», фінанси прийдуть як грошовий переказ через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER»

Для отримання коштів через «MY TRANSFER» при собі потрібно мати паспорт та ІПН. Гроші можна забрати упродовж 60 днів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.