Студенти та викладачі ПТУ не підлягають мобілізації: закон набув чинності

Читать на русском

Тепер вони мають ті ж самі права у воєнний час, що і студенти ВНЗ

Читать на русском
Студенти та викладачі ПТУ не підлягають мобілізації: закон набув чинності

Тепер вони мають ті ж самі права у воєнний час, що і студенти ВНЗ

Продовження навчання студентів професійно-технічних училищ також є важливою ланкою розвитку нашої країни. 

Закон №2196-IX, підписаний президентом України, опублікували в офіційному виданні «Голос України», – передає Інформатор.

Під час голосування за законопроєкт про звільнення від мобілізації учнів та педагогів професійно-технічних училищ проголосували 360 депутатів з необхідних 226. Тепер, як повноцінний закон, він набув чинності з 12 червня. 

Відстрочку від призову отримають студенти ПТУ, які вчаться тільки на денній чи дуальній формі освіти. Закон не розповсюджується на заочне навчання. Що стосується викладачів – то вони мають працювати у відповідному закладі освіти за основним місцем роботи. Разом із тим, вони повинні займати свою посаду щонайменше на 0,75% ставки. Тобто, ті, хто працює «на півставки» під закон не підпадають.

У пояснювальній записці до закону говориться, що документ направлений на вирівнювання в правах учнів та викладачів закладів професійно-технічної освіти зі студентами та педагогами ВНЗ. Тепер вони отримали рівні права про відстрочку призову. Разом із цим, таке рішення дозволить продовжити випуск кваліфікованих спеціалістів, що також допоможе Україні відбудовуватися та розвиватися. 

Нагадаємо, що вартість Bitcoin впала до рекордного рівня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.