Військові кажуть, що запобігли спробі дестабілізації. Поки без подробиць
У резиденції президента африканської країни Чад пролунали автоматні постріли. Охорона повідомила, що озброєні люди атакували внутрішню частину резиденції. На вулицях столиці були помічені танки, а всі дороги, що ведуть до резиденції президента, були перекриті. Невдовзі ситуацію вдалося стабілізувати, повідомили в уряді.
Місцеві жителі повідомили, що ввечері в середу, 8 січня, біля президентського палацу в Нджамені, столиці північної африканської країни Чад, пролунали численні постріли. Також на вулицях побачили добре озброєнних солдат та бронетехніку, зокрема, танки. Представник Міністерства закордонних справ Абдераман Куламаллах поспішив заспокоїти, що солдати захищають президента, а ситуація перебуває під контролем.
"Був невеликий інцидент. Зараз все спокійно", - сказав він, виступаючи онлайн із президентської резиденції.
Досі незрозуміло, звідки лунали постріли і від чого солдатам довелося захищати президента. Джерело France 24 в силах безпеки повідомило, що озброєні люди увірвалися всередину президентського комплексу.
Як пише Associated Press, інцидент стався за тиждень після того, як в Чаді відбулися парламентські вибори. Вони мали допомогти відновити демократію, але основна опозиція їх бойкотувала. Результати ще не оголошені, але аналітики очікують, що вибори допоможуть президенту Махамату Дебі Ітно зміцнити свою владу.
Вибори відбулися на тлі постійних проблем країни, пов'язаних з нападами джихадистського угруповання "Боко Харам" в районі озера Чад, розірвання військової угоди з колишнім колоністом Францією та звинувачень у втручанні Чаду в конфлікт, що охопив сусідній Судан.
На півночі Африки протягом всього року зберігається нестабільна ситуація. А влітку у конфлікт була втягнута й Україна. Тоді повстанці у Малі розгромили колону проросійського мілітарі формування "Вагнер", а у допомозі повстанцям нібито була задіяна Україна. Сусідній Сенегал навіть викликав українського посла. Тодішній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що Україна ніколи не діяла проти регулярної армії будь-якої країни, крім РФ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.