У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Втім генсек Альянсу не поточнив, у якому форматі президент України братиме участь у заході - онлайн чи особисто.
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг повідомив, що президент України Володимир Зеленський братиме участь у саміті Альянсу. Зокрема, український лідер приєднається до першого засідання Ради Україна-НАТО 12 липня.
Про це очільник організації повідомив під час пресконференції 7 липня.
"Президент Зеленський приєднається до нас на інавгураційному засіданні нової Ради Україна-НАТО. Це буде платформа для кризових консультацій і прийняття рішень. Де ми всі (братимемо участь як) рівні (партнери), щоб вирішувати спільні проблеми безпеки", - заявив Столтенберг.
Водночас генсек НАТО не поточнив у якому форматі Зеленський братиме участь в інавгураційному засіданні Ради Україна-НАТО - особисто чи за допомогою відео-звʼязку.
Щодо планів на саміт Столтенберг повідомив, що під час нього держави-союзники "зроблять Україну ще сильнішою і викладуть бачення її майбутного". Лідери країн погодять багаторічну програму підтримки України, щоб гарантувати взаємосумісність між українськими збройними силами і НАТО, оновлять політичні зв’язки між Україною і НАТО, започаткувавши Раду Україна-НАТО, та, за словами генсека, "підтвердять, що Україна стане членом НАТО".
Нагадаємо, раніше Зеленський повідомляв, що не приїде на саміт НАТО у Вільнюсі 11-12 липня, якщо під час нього не планується запрошувати Україну до Альянсу, навіть якщо фактичний вступ держави в організацію відбудеться після завершення повномасштабної війни.
"Деякі країни НАТО так бояться Росію, що не готові бачити Україну у блоці. Якщо нас не бачать і не дадуть якийсь сигнал у Вільнюсі, я вважаю, що Україні нема чого робити на цьому саміті", – сказав голова держави.
Цю тезу в Офісі президента повторили і наприкінці червня.
“Якщо на Вільнюському саміті не буде результату, у нього (Зеленського - Ред.) немає причин і часу їхати”, – заявив заступник голови Офісу президента Ігор Жовква.
Водночас керівник ГУР МО Кирило Буданов заявляв, що бачив чернетки промов учасників події у Вільнюсі, додавши, що саміт не виправдає очікувань українського народу.
Членами НАТО станом на 7 липня є 31 держава. Офіційно підтримали вступ України до Альянсу, підписавши відповідну декларацію, 22 з них. Останньою це зробила Болгарія.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.