Столтенберг назвав передумову для членства України в НАТО

Читать на русском

НАТО дотримується політики відкритих дверей, сказав він

Читать на русском
Столтенберг назвав передумову для членства України в НАТО

НАТО дотримується політики відкритих дверей, сказав він

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що передумовою розгляду членства України в НАТО є перемога нашої країни у війні, яку розв'язала росія. За його словами, НАТО дотримується політики відкритих дверей, зокрема щодо членства для України. 

Про це він сказав під час віртуального виступу на Берлінському форумі із зовнішньої політики, передає Інформатор з посиланням на "Укрінформ". 

"Я дотримуюся погодженої позиції, що двері НАТО залишаються відкритими, та Україна у майбутньому стане членом Альянсу. Але короткостроковий пріоритет зараз полягає у наданні Україні допомоги, щоб вона мала можливість отримати більше переваг на полі бою, та завершити цю війну таким чином, щоб Україна залишилася незалежною та суверенною державою в Європі. Це є передумовою для будь-якого обговорення про членство", - заявив Столтенберг.

За його словами, це буде питання для України та 30 союзників - приймати рішення щодо членства. росія не має жодного слова у цьому, наголосив генсек НАТО. 

На запитання про можливість прискореного шляху України до членства, як це було зроблено для Фінляндії та Швеції, Столтенберг сказав, що наша країна нині у стані війни, і в цьому велика різниця.

"Фінляндія і Швеція є давніми партнерами для НАТО, серед союзників існує консенсус щодо їх запрошення до повноправного членства, саме таке рішення було прийнято під час Мадридського саміту. Що стосується України – там триває війна, і найвищим пріоритетом зараз є надання їй військової допомоги, що ми й робимо як союзники і партнери. Ця військова допомога є безпрецедентною", - зазначив Столтенберг. 

Безпекові гарантії для України

У вересні у Києві презентували безпекові гарантії для України. Вони мають забезпечити можливість самооборони України як для стримування збройного нападу чи акту агресії, так і – у разі нападу – для захисту суверенітету, територіальної цілісності та безпеки України. 

Київський безпековий договір - дозволить досягти цієї мети шляхом мобілізації необхідних політичних, фінансових, військових і дипломатичних ресурсів для забезпечення самооборони України. Договір складатиметься зі спільного документа про стратегічне партнерство, підписаного державами-гарантами та Україною (а також двосторонніх угод між Україною та державами-гарантами). Поряд з зусиллями із відновлення (реконструкції), ці гарантії є критично необхідними для того, щоб мільйони українців повернулися додому та будували своє майбутнє у рідній країні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.