За тиждень сталося багато знакових подій
Україна на межі другої хвилі коронавірусу, а в Білорусі близько сотні тисяч людей вийшли на вулиці, щоб висловити протест президенту Олександрові Лукашенку. На Донбасі продовжують гинути військові, незважаючи на заяви штабу. Зеленський легалізував гральний бізнес. Минулий тиждень був насичений подіями як в Україні, так і за кордоном. Інформатор зібрав для вас добірку найголовнішого, що відбулося протягом останніх 7 днів.
Рівно тиждень тому в Білорусі відбулися президентські вибори, на яких переконливу перемогу в черговий раз здобув Олександр Лукашенко. Це обурило багатьох жителів країни, так як опозиція на виборах була сильна. Внаслідок цього, відразу після виборів почалися масові акції протесту.
Силовики Білорусі взялися придушувати протест. Затримали близько 6000 осіб, сотні з яких постраждали. З них було 9 громадян України,а також 2 українських волонтери. Протягом тижня не раз з'являлася інформація щодо звірячих побиттів демонстрантів силовиками.
10 серпня стало відомо про першу жертву протестів. Ним став 34-річний Олександр Тарайковскій. За офіційною версією правоохоронних органів, в руках у чоловіка вибухнув невстановлений вибуховий пристрій, який він намагався кинути у співробітників ОМОНу. Однак рідні загиблого не вірять версії силовиків. Батько чоловіка Валерій Тарайковскій розповів, що у нього є відео, на якому його син один йде в бік омонівців, в цей час лунає постріл, і він падає. Це відео з'явилося в інтернеті.
Згодом демонстранти анонсували на 16 серпня наймасштабніший в історії Білорусі марш свободи.Захід відбувся і в інших містах, та населених пунктах країни.
Так, цієї неділі на вулиці вийшли близько 100 тисяч осіб,згідно з повідомленнями білоруських опозиційних ЗМІ.
Паралельно в місті проходить провладний мітинг, на який привезли бюджетників з регіонів.На ньому Лукашенко встав на коліна перед учасниками акції.
Протести тривають, а Лукашенко заявляє, що Росія готова його підтримати. До слова, раніше з'явилася інформація, що білоруський президент розглядає варіант втечі до Росії.
Тим часом у фракції «Слуга народу» Лукашенко нагадали про долю президента-втікача Віктора Януковича.
У вівторок, 11 серпня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію грального бізнесу в Україні. Тепер азартні ігри в країні дозволені.
До слова, в НАПКА заявили, що цей закон створює корупційні ризики.
Як розповідав Інформатор, законопроект передбачає, що грати можна буде в усе: казино, лотереї, покер, ігрові автомати, як в ігрових залах, так і в онлайн режимі. Детальніше про це читайте тут.
Зеленський заявив, що збільшення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн - це перший етап. Протягом 2021 року мають бути реалізовані наступні етапи підвищення. За словами президента, після підвищення зростуть доходи працівників бюджетної сфери (вчителів, медиків, соцпрацівників), оскільки їх посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив'язаною до мінімальної зарплати.
Пізніше в Національному банку України заявили, що різке збільшення розміру мінімальної заробітної плати може вплинути на інфляцію та рівень безробіття в Україні.
При цьому раніше в Мінекономіки повідомили, що економіка України за перше півріччя 2020 року скоротилася на 6,5% .
У зоні бойових дій на Донбасі загинув український військовий.У штабі знову заявили, що боєць загинув не в результаті бойових дій, а через необережне поводження зі зброєю. Пізніше загинули ще двоє військових, які підірвалися на вибухівці.
У штабі ООС це вже не перше повідомлення штабу з подібним формулюванням, незважаючи на заяви,що з початку перемир'я на Донбасі (27 липня) бойових втрат серед українських військових не було.
Так 30 липня штаб повідомив про трьох загиблих українських військових на Донбасі. Згідно з повідомленням, вони нібито «померли внаслідок різкого погіршення стану здоров'я».
«28 липня перестало битися серце солдата Артура Бахнара 29 липня обірвалося життя солдата Сергія Вергуна. А сьогодні Україна втратила ще одного захисника - старшого сержанта Володимира Перекрестова», - йшлося у повідомленні.
При цьому до перемир'я повідомлення штабу такого роду були вкрай рідкісними.
Приблизно в той же час, 29 липня, головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак доповідав президенту Володимиру Зеленському,що поодинокі порушення «режиму тиші» на Донбасі після перемир'я не несуть системного характеру, а з початку перемир'я на Донбасі не було жодного загиблого або пораненого.
Відзначимо, з 27 липня на Донбасі діє режим повного припинення вогню, який погодили в рамках Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ).
У вівторок, 11 серпня, президент Росії Володимир Путін, відкриваючи нараду з членами уряду, повідомив про реєстрацію першій в світі вакцини від коронавірусу в Росії .
У світі цю інформацію сприйняли аж ніяк не з радістю, а скоріше розцінили це як політичну заяву в гонитві за міжнародним авторитетом.
так, Всесвітня організація охорони здоров'я поки не готова сказати,чи може російська вакцина від коронавируса використовуватися по всьому світу, так як вона не пройшла всі експерименти
Крім того, МОЗ Німеччини скептично ставиться до російської вакцини від коронавірусу,заявляючи, що важливо мати безпечний, перевірений продукт, а не просто бути першим.
Також Інформатор писав, що раніше Британія, США і Канада опублікували спільну заяву, що пов'язані з Росією хакери намагаються викрасти дані про вакцинах від коронавірусу,які розробляються в цих країнах.
На цьому тижні Україна продовжила бити рекорди з добової захворюваності на коронавірус. Вже 14 серпня виявили рекордний приріст заражених - 1 732 людини. Міністерство охорони здоров'я закликало регіони підготуватися до другої хвилі коронавірусу. МОЗ закликало всі регіони терміново провести необхідну підготовку задля того, щоб надавати медичну допомогу хворим на COVID-19. Зокрема, мова йде про підготовку лікарень другої хвилі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що країна знаходиться на межі другої хвилі,тому варто уважніше ставитися до заходів безпеки та карантинних правил.
Це торкнеться не всіх населених пунктів, як заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.
За його словами в містах або районах, який потрапили до «червоної зони» освітні установи працювати не будуть.
«Школи не будуть працювати виключно в тих містах чи районах, де буде встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки. У всіх інших: «зеленому», «жовтому», «помаранчевому» (рівнях) вони будуть працювати в звичайному режимі з чітким дотриманням тих правил, які встановлені для процесу навчання у школах», - розповів Степанов.
Рекомендації МОЗ для шкіл стосуються в основному дотримання соціальної дистанції та правил гігієни. Для цієї установи повинні бути забезпечені миючими засобами та антисептиками. Також школам рекомендують відкрити кілька входів, збільшити відстань між партами і переглянути графік навчання. Детальніше про правила для навчальних закладів можна прочитати тут.
Також Інформатор розповідав, що відбулося в Україні і світі в період з 2 по 9 серпня .