"Слід" - пісня, що діє як заспокійливе. Поєднання теплого вайбу гурту mine і щирості IRYN дарує відчуття обіймів друга, який розуміє твої думки про життя. Ми всі замислюємось над правильністю рішень і тим, що робить нас хорошими людьми. Але минуле нас не визначає. Іноді, щоб почалось щось нове й прекрасне, треба відпустити старі тривоги.
Лідерами стали мільярдери зі сфери технологій, сукупний дохід яких склав 903 млрд доларів
500 найбагатших людей світу значно розбагатіли у 2024 році. Список мільярдерів очолили Ілон Маск, Марк Цукерберг і Дженсен Хуан. Вони підкорили новий рубіж: тепер їхні сукупні статки оцінюються в 10 трильйонів доларів – це можна порівняти з сумарним річним ВВП Німеччини, Японії та Австралії.
Згідно з рейтингом Bloomberg, найбільш прибутковим 2024 рік став для Ілона Маска. Завдяки його підтримці обраного президента США Дональда Трампа, акції компаній Маска, включаючи Tesla Inc., SpaceX і xAI, піднялися в ціні. Це підняло його статки до безпрецедентних 442,1 млрд доларів – на 213 млрд доларів більше, ніж на початку року. При цьому різниця між ним і другим номером Джеффом Безосом становить 237 млрд доларів і вона стала найбільшою, коли-небудь зафіксованою між першим і другим місцем у рейтингу.
Значно збагатилися американські технологічні компанії – також за рахунок здорожчання акцій. Такі підприємці, як Ларрі Еллісон, Джефф Безос, Майкл Делл та співзасновники Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін стали ще багатшими. Ці вісім гігантів технічної галузі збільшили свої статки більш ніж на 600 мільярдів цього року.
Водночас французькі мільярдери, які володіють предметами розкоші, програли минулого року. Статки Бернара Арно, Франсуази Бетанкур-Майєрс і Франсуа Піно, чиє багатство формується завдяки активам у секторі предметів розкоші, у 2024 році зазнали великих збитків. Після багатьох років зростання, спричиненого пандемією, коли розкішний шопінг витіснив витрати на ресторани і розваги, уповільнення продажів - особливо на ключовому китайському ринку - обійшлося трьом мільярдерам загалом у 71 мільярд доларів.
Телекомунікаційний магнат з Мексики Карлос Слім втратив 26 мільярдів доларів через падіння мексиканського песо та слабкі ринки після перемоги лівого кандидата на виборах у Мексиці. Фам Нят Вионг, власник Vinfast, втратив майже половину свого капіталу через падіння акцій компанії на 70% у першій половині року.
Загальна вартість статків, які відстежує індекс Bloomberg Billionaires, склала $9,8 трлн на момент закриття торгів у понеділок, трохи знизившись із піку $10,1 трлн 11 грудня через розпродаж після Різдва. Ці статки за розміром порівнянні із сумарним ВВП Німеччини, Японії та Австралії минулого року, згідно з даними Світового банку.
Ще у листопаді статки Маска становили $347,8 мільярда. Ключовим фактором стала стрімка динаміка акцій Tesla, які після президентських виборів у США 5 листопада піднялися на 40%. А вже у грудні він став першою в історії людиною, статки якої перетнули позначку у 400 мільярдів доларів. Після того, як Маск додав до свого банківського рахунку 50 млрд доларів від продажу акцій SpaceX, його статки склали 439,2 млрд доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.