Стало відомо, яку інформацію надаватиме супутник, куплений фондом Притули

Угода дозволить ЗСУ отримувати радарні знімки критичних локацій із високою частотою повторних відвідувань

Стало відомо, яку інформацію надаватиме супутник, куплений фондом Притули

​​Фонд Сергія Притули купив супутник за кошти, які зібрали у червні на купівлю 4 Байрактарів. Фінська компанія ICEYE, яка володіє найбільшим сузір’ям радарних супутників, надаватиме дані Міністерству оборони. Саме на таку угоду витратять 600 млн грн. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Forbes

Раніше українська армія отримувала розвіддані, зокрема супутникові, від західних партнерів, зокрема США. У цій інформації Україна повністю залежала від партнерів, бо країна не має власних апаратів на орбіті.  

ICEYE має на орбіті 20 апаратів, які використовують технологію SAR – радарів із синтезованою апертурою. Вона дозволяє сканувати поверхню крізь хмари та у повній темряві. 

Але крім одного супутника, яким будуть користуватися виключно українські військові, ICEYE також надасть дані з решти апаратів сузір’я. Це «дозволить ЗСУ отримувати радарні знімки критичних локацій із високою частотою повторних відвідувань», зазначили в ICEYE.  

Forbes попросив ICEYE прокоментувати вартість угоди та розповісти, який конкретно супутник дістався у користування Україні та деталі його орбіти. У компанії погодилися відповісти на запитання, проте на момент публікації матеріалу не відповіли на них.

Що зможуть побачити ЗСУ із космосу

Апарати ICEYE мають декілька режимів. Найкраща можлива якість – 1м на 1 піксель зображення, якщо супутник «фотографує» полосу поверхні шириною 15 км. Така роздільна здатність дає можливість побачити, чи на зображенні гелікоптер, літак, танк чи інший вид бронетехніки, рахувати кількість вагонів у складі потягу. 

Якщо сканувати територію шириною 30 м, то роздільна здатність складатиме 3 м на 1 піксель. Це дозволяє виявляти літаки, транспортні засоби чи частини обладнання на стаціонарних майданчиках ППО або ПРО. 

Також супутник ICEYE може охоплювати великі площі шириною 100 км при роздільній здатності 15 м на 1 піксель. Тут йдеться вже про те, щоб бачити дороги та залізничні шляхи, проте не розрізняти їх.

«Це серйозний крок у забезпеченні критичних потреб українського уряду у даних спостереження і суттєва допомога нашим Збройним силам», – впевнений Сергій Притула.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube