Стало відомо, як Україна намагалася отримати ЗРК Patriot

Читать на русском

Україна невдовзі отримає першу батарею цих надсучасних комплексів

Читать на русском
Стало відомо, як Україна намагалася отримати ЗРК Patriot
Це абсолютно новий рівень захисту неба

Україна невдовзі отримає першу батарею цих надсучасних комплексів

Україна просила системи Patriot у США ще до повномасштабної війни. Перші публічні заклики про постачання цих комплексів пролунали у квітні 2021 року. Згодом розмова активізувалася у листопаді 2022 року під час міністерської зустрічі НАТО.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Вперше прохання до США поставити ці ЗРК прозвучало ще 2021 року від керівника Офісу президента України Андрія Єрмака.

"Пам’ятаю, як тоді скептично поставилися до цього заклику, але ми вірили та працювали на всіх рівнях. Пам’ятаю, як в листопаді-грудні 2021 року порушував це питання на переговорах. В перші ж дні війни президент Зеленський, Єрмак, я, Резніков знову переконували американських партнерів: нам потрібні Patriot" - розповів Кулеба.

За його словами, вже наприкінці листопада це питання знову підняли. ЗРК Patriot у руках ЗСУ зможуть позбавити росію інструментів залякування та терору.

"Зокрема, коли я перебував на міністерській зустрічі НАТО, то відверто сказав, що приїхав за трансформаторами та Patriot. І ось уже фінальний акорд, грудень, телефонна розмова лідерів України та США і слова Байдена на які ми так довго чекали та для яких так багато зробили. Безсумнівно, саме близькі, довірливі відносини президентів зіграли ключову роль", - додав Кулеба.

Він наголосив, що Patriot допоможуть урятувати життя українців та інфраструктуру. Щобільше, це стратегічна поразка російської федерації, яка втратить важелі залякування та терору.

Що відомо про Patriot

Як пише "Мілітарний", MIM-104 Patriot – американський зенітний ракетний комплекс, що виробляється групою американських компаній на чолі з Raytheon. Комплекс створювали як універсальний засіб протиповітряної оборони на середніх та великих висотах для забезпечення протиракетної оборони на рівні армії США. Patriot – це радіокомандний ЗРК, наведення ракети на ціль здійснюється шляхом керування по радіоканалу по відбитому від цілі сигналу наземної РЛС. ЗРК Patriot здатен уражати повітряні цілі на висоті до 24,2 кілометра, а його дальність залежить від типу ракети і становить від 50 до 160 кілометрів. Імовірність ураження повітряної цілі комплексом Patriot PAC-3 становить 80-90%, а тактичної балістичної ракети – 60-80% однією ракетою за умови відсутності перешкод. Максимальна швидкість цілі, яку може ефективно перехопити ЗРК, становить 1600 м/c. Для перехоплення балістичних цілей в боєкомплект комплексу входить спеціальна протиракета ERINT, що уражає ціль прямим влучанням бойової частини. Дальність ураження балістичних цілей протиракетою ERINT становить від 20 до 45 кілометрів залежно від відстані розміщення пускової установки та радару комплексу. Максимальна висота ураження балістичних цілей становить 20 кілометрів.

Раніше ми писали, що у США підтвердили надання Україні системи Patriot. Крім того, українським силам знадобиться кілька місяців, щоб опанувати систему Patriot.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.