У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Такої масової атаки на держоргани не було давно
В Україні в ніч із 13 на 14 січня на сайти держорганів в Україні здійснили атаку хакерів. Фахівці розслідують усі обставини інциденту, факти вказують, що у цьому замішана Росія.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Українські інтернет-ресурси з початку російської військової агресії атакували вже не вперше і навіть не вдруге. Деякі кібератаки були настільки масовими, що увійшли до світових підручників для кіберфахівців.
Мета таких атак – дестабілізувати внутрішню ситуацію в країні, а також посіяти хаос та смуток у суспільстві.
«Такої масової атаки на держоргани не було давно. Припускаємо, що вона пов'язана з нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО. Днями Москва вже відновила військові навчання біля кордонів України. А хакерські дії на українські держоргани також можуть бути частиною цієї психологічної атаки на українців», – йдеться у повідомленні.
На російський слід також вказує хронологія поширення новини про кібератаку. Інформація спочатку з'явилася у соцмережах. Далі новину підхопили російські ЗМІ.
Хронологія виходу новини про кібератаку в Україні в російських ЗМІ:
В Україні ЗМІ почали публікувати новину про хакерську атаку лише вранці.
«Приховати «російський слід» мало б використання хакерами згадок про Волинь, ОУН-УПА, Галичину, Полісся та інші історичні землі. Це зробили спеціально, щоб кинути тінь за хакерську атаку на Польщу. Росія та її проксі давно працюють над тим, щоб посварити дві дружні сусідні країни», – розповіли у Центрі.
Нагадаємо, Служба безпеки України (СБУ) та Мінцифри прокоментували цю ситуацію.
Окрім того, головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель засудив кібератаку до України. Він заявив, що комітет ЄС з питань політики та безпеки і кіберпідрозділи зустрінуться, щоб вирішити, як реагувати та допомогти Києву.
Також Інформатор розповідав про найголовніші кіберзагрози в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.