США звинуватили Росію у порушенні договору про контроль над ядерною зброєю - CNN

Читать на русском

Таке обвинувачення висунули вперше за 12 років

Читать на русском
США звинуватили Росію у порушенні договору про контроль над ядерною зброєю - CNN
Фото: УНІАН

Таке обвинувачення висунули вперше за 12 років

Росія порушила і продовжує порушувати ключовий договір щодо контролю над ядерною зброєю, оскільки не дозволяючи американським інспекторам відвідувати свої ядерні об'єкти. Таку заяву зробив представник Держдепартаменту США у вівторок, 31 січня.

Про це повідомляє CNN.

Представник Держдепу стверджує, що така позиція РФ загрожує «життєздатності американо-російського контролю над ядерними озброєннями». Він наголосив, що Росія не виконала свого зобов’язання за новим договором про СНО і не скликала засідання Двосторонньої консультативної комісії у строки, встановлені договором.

"Пентагон має бути готовий у відповідь скоригувати чисельність американських сил", - цитує видання посадовця.  

Що цьому передувало? 

Адміністрація російського диктатора Путіна і президента США Джо Байдена продовжили новий договір про СНО на п’ять років у 2021 році.  Він встановлює обмеження на кількість розгорнутих міжконтинентальних ядерних озброєнь, які можуть мати США і Росія. 

Чи готує РФ ядерний удар?

Раніше у ГУР заявили, що наразі загроза удару ядерною зброєю по Україні не така актуальна, як це було восени. Україна постійно відстежує все, що пов'язане з нею. Крім того, застосування ядерної зброї не вирішить основне стратегічне завдання росії в Україні. Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив заступник начальника ГУР МО генерал-майор Вадим Скібіцький.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.