США та Україна розроблять нову стратегію для ЗСУ, до Києва їде генерал Пентагону - NYT

Американці наполягаєють на консервативній стратегії

США та Україна розроблять нову стратегію для ЗСУ - NYT
Військові готують новий план для протистояння росії

Військові США та України активно шукають нову воєнну стратегію, перейти до реалізації якої вони зможуть на початку 2024 року. До цього їх спонукали невтішні результати українського наступу та кілька тижнів напружених зустрічей.

Про пошук нової стратегії у війні проти росії пише The New York Times (NYT) із посиланням на джерела.

Співрозмовники газети розповіли, що українську армію під час контрнаступу тренували на основі підходів, які американська армія застосовувала під час воєн у В'єтнамі, Іраку та Афганістані, але це не дало очікуваних результатів. Голова Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов також зазначав, що бойові дії, що йдуть, відрізняються від усіх конфліктів, що були раніше, і тому старі військові підручники, у тому числі НАТО, "необхідно відправити назад до архівів".

За даними NYT, до Києва прибув американський генерал-лейтенант Антоніо Агуто-молодший, який проведе значний час у рамках активізації особистих консультацій між ЗСУ та Пентагоном. За словами військових із обох країн, деталі нової стратегії будуть опрацьовані у військовій грі, яку проведуть у німецькому Вісбадені.

Американська сторона наполягає на консервативній стратегії, яка передбачає утримання контрольованої ЗСУ території, збільшення запасів та сил протягом року, будівництво укріплень. На думку деяких з чиновників США, армії України слід дотримуватися стратегії "утримуй і нарощуй", щоб підвищити свою самодостатність.

Однак українська сторона хоче перейти в атаку або на землі, або за допомогою ударів на далекі відстані. Один колишній високопоставлений військовий чиновник України відмовився обговорювати ці пропозиції з журналістами, але зауважив, що новий план доопрацьовується і є дуже сміливим.

Без нової стратегії та додаткового фінансування Україна може зазнати поразки, визнають джерела NYT серед чиновників зі США. При цьому наступний рік може стати схожим на 1916-й.

"Найсмертоносніший рік Першої світової війни, коли тисячі молодих людей загинули, але лінії бойових дій змінилися дуже мало", - пише видння.

Контрнаступ не виправдав сподівань 

Контрнаступ ЗСУ не виправдав тих сподівань, які на нього покладали українці незадовго до його початку, у травні цього року. Про це заявив в інтерв'ю  BBC секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

"У травні кожен громадянин нашої країни хотів, щоб (конфлікт) якнайшвидше закінчився. Надії були, але вони не справдилися. Те, що ми два роки захищаємо нашу країну, це вже велика перемога", - додав глава РНБО і пообіцяв продовжити боротьбу.

За його словами, ситуація на лінії зіткнення складна, загалом бойові дії відрізняються від усіх конфліктів, що були раніше. Відтак, старі військові підручники, зокрема НАТО, "необхідно відправити назад до архівів".

Данілов також висловив сподівання на отримання допомоги від США, де Конгрес наразі не погодив додаткове фінансування підтримки України. На його думку, українці будуть раді і "подарунку до Різдва", але й не варто вважати трагедією, якщо це станеться пізніше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube