США пропонують почати переговори щодо виводу військ з Іраку - Reuters

Журналісти пишуть, що дана пропозиція поки що є неофіційною

Вихід США з Іраку
Особливих подробиць поки що немає

США запропонували Іраку розпочати перемовини щодо виводу з країни американського контингенту військ. Їх планують замінити в межах двосторонніх відносин. Відповідний лист американський посол в Іраку передав голові МЗС країни.

Про це пише видання Reuters з посиланням на власні джерела. Міністерство закордонних справ Іраку заявило, що отримало "важливий" лист.  

Журналісти зазначають, що переговори можуть тривати декілька місяців чи навіть довше. Їхній результат наразі не є очевидним. А отже, в найближчому майбутньому виведення американських військ не відбудеться.

Наразі в Іраку постійно перебувають 2,5 тисячі американських бійців. Вони консультують іракську армію та допомагають місцевим силам запобігти відродженню ІДІЛ. Також в Іраку перебувають сотні військовослужбовців з інших, переважно європейських країн, в складі коаліції на чолі з США.

При цьому дана місія в Іраку постійно зазнає тиску. На американські сили регулярно нападають бойовики, найчастіше - іранські проксі. У відповідь США зазвичай завдають авіаударів по позиціях терористів.

"Ескалація насильства призвела до того, що прем'єр-міністр Іраку Мохаммед Шиа ас-Судані закликав до швидкого виведення коаліційних сил на чолі з США шляхом переговорів", - зазначають журналісти.

США спершу навіть чути не хотіли про такий варіант, адже побоювалися втрати своїх позицій в регіоні та посилення Ірану. Втім, через постійну ескалацію Вашингтон поступово приходить до думки, що військових, можливо, слід все ж таки вивести.

Що США взагалі роблять в Іраку

Нагадаємо, що війська Сполучених Штатів перебувають в країні вже понад 20 років - з весни 2003-го. Заявлена мета - повалення режиму Саддама Хусейна, який тоді керував державою. Самого Саддама в підсумку спіймали та стратили через повішення.

До речі, в іракській війні брала участь і наша держава. Україна ввела свій миротворчий контингент у 2003 році.

Своєї тактичної мети - ліквідації режиму Саддама Хусейна - США та союзники досягли. Однак вторгнення стало стратегічною помилкою Заходу, про що врешті там неодноразово заявляли різного рівня чиновники. Через війну та її наслідки загинули багато десятків тисяч бійців з кожної сторони, втрати серед цивільних різняться за даними, однак називаються цифри й в понад мільйон жертв.

Місцеве населення в основній масі не підтримало вторгнення та окупацію. Режим Саддама, який був відверто авторитарним та навіть тоталітарним, але при цьому світським, зазнав краху, а іракська армія була розбита. Через це в країні та регіоні стався сплеск релігійного фундаменталізму та тероризму, а безліч кваліфікованих армійських кадрів колишніх збройних сил Іраку врешті склала кістяк рядів бойовиків "Ісламської держави".

Станом на зараз більша частина західних військ з країни виведена, однак певні контингенти все ще лишаються. Частину своєї території Ірак не контролює і постійно живе в стані перманентного військового конфлікту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube