«Члени "коаліції охочих" узгодили, що хоча б один європейський лідер має поговорити з Росією. Це може бути або Франція, або Велика Британія – обидві країни є лідерками "коаліції охочих"
«Кліп на композицію ми знімали у Варшаві. Для мене це був дуже цікавий досвід. Правила електронної сцени кардинально інші, ніж у рок-музиці. Але ми отримали дуже гарні відгуки», – розповіла Юлія Саніна.
Це було кроком назад для демократичних свобод в країні
США і Великобританія розкритикували проведення парламентських виборів в Росії, які відбулися з численними порушеннями. Зокрема, вибори проходили в окупованому Криму, а також із залученням мешканців Донбасу.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на DW.
У заяві Держдепартаменту США говориться, що вибори до Держдуми 17-19 вересня проходили в умовах, що не сприяли вільній та чесній процедурі голосування.
The Russian Federation’s use of laws on “extremist organizations,” “foreign agents,” and “undesirable organizations” prevented the Russian people from exercising their civil and political rights in the Duma elections. https://t.co/vJCkXq7C4j
— Ned Price (@StateDeptSpox) September 20, 2021
У МЗС Великобританії заявили, що вибори до Держдуми Росії не позначилися позитивно на демократії в країні через низку обмежень, що діяли в процесі голосування. Парламентські вибори у РФ охарактеризували як "серйозний крок назад для демократичних свобод у країні".
The UK has expressed concern about the exclusion of credible opposition candidates & the undermining of democratic processes during the Russian State Duma elections.
— Foreign, Commonwealth & Development Office (@FCDOGovUK) September 20, 2021
Russia must adhere to the international commitments it signed up to.
FCDO statement 👇https://t.co/f35LXmtrR3
"Використання російською владою законів про екстремістські організації, іноземних агентів і небажані організації значною мірою обмежило політичний плюралізм і перешкоджало здійсненню цивільних і політичних прав російського народу", — заявили в Держдепартаменті.
Дві країни закликають Росію дотримуватися права та основні свободи людини, а також припинити кампанію з надання тиску на громадянське суспільство, політичну опозицію та незалежні ЗМІ.
При цьому Посольство Росії у Вашингтоні назвало затвердження Держдепу про невільні і непрозорі вибори у Росії голослівними.
Раніше ми детально розбирали, навіщо Росії провальне голосування на Донбасі.
Також писали про те, на що Україна має звернути увагу після виборів до російської Держдуми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.