САП вимагає відкрити справу проти нардепа Халімона: що відомо

Читать на русском

Під час війни політик придбав розкішний маєток

Читать на русском
САП вимагає відкрити справу проти нардепа Халімона: що відомо
Маєток оформлений не на нього

Під час війни політик придбав розкішний маєток

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вимагає порушити стосовно народного депутата від "Слуги народу" Павла Халімона кримінальну справу за фактом незаконного збагачення. У розпал війни він придбав елітний маєток у центрі Києва. Його вартість сягає десятки мільйонів гривень. 

Про це повідомили у САП, пише Укрінформ. Зазначається, що відомості, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення народним депутатом, до ЄРДР вносить генпрокурор.

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура у встановленому порядку звернулась до генерального прокурора щодо внесення відомостей за вказаною публікацією до Єдиного реєстру досудових розслідувань та реєстрації відповідного кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України", - заявили у САП.

У САП зазначили, що ознайомилися з розслідуванням під назвою "Слуга будинку на печерському пагорбі. Як заступник керівника фракції СН придбав маєток у центрі Києва". У відомстві вважають, що "викладені у публікації обставини можуть свідчити про можливий факт набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи". 

Що цьому передувало 

Журналісти дізнались, що Халімон під час війни купив розкішний маєток на Печерських пагорбах, що коштував десятки мільйонів гривень, та оформив його на іншу особу. Угода мала місце в червні 2022 року. Згідно з договором купівлі-продажу маєтку на Печерських пагорбах у столиці, будинок разом із земельною ділянкою площею в 10 соток коштував 10 мільйонів 300 тисяч гривень, із яких вартість будинку становила 6,5 мільйона гривень, а ділянки – 3,8 мільйона гривень. Водночас на сайтах з продажу нерухомості, будинки біля Ботанічного саду аналогічної площі коштують близько 50–60 мільйонів гривень. Продавцем був архієрей Православної церкви України Олександр Драбинко. За його словами, продажем будинку через рієлтора займався його брат. Покупців, Драбинко, мовляв, не знає. Маєток нібито продав дешевше, тому що потрібні були гроші, а реальної ціни "ніхто не давав з багатьох причин". Згідно з даними у закритому реєстрі, власником є не народний депутат Халімон, а громадянка Котеленець Анастасія Миколаївна. Про Котеленець практично немає інформації у мережі, окрім закритого акаунту в Instagram. Водночас у 2021 році в її власності з'явилося 45 земельних ділянок у Чернігівській області загальною площею близько 80 гектарів. Журналісти з'ясували, що Халімон постійно проживає в елітній нерухомості на Печерських пагорбах. Отримати коментар від Халімона та Котеленець не вдалось: почувши питання, вони кинули слухавку. На фоні цього розслідування Халімона звільнили з посади голови Чернігівської організації "СН". Голова партії, народна депутатка Олена Шуляк прийняла його відставку. Як зазначається у повідомленні партії, виконувача обов’язків голови партосередку призначать незабаром. Його також звільнять з посади заступника голови фракції "СН".

Раніше ми писали, що замміністра Лозинського взяли під варту. Також читайте подробиці відставки Кирила Тимошенка

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.