Справа Дубневича: САП завершила слідство стосовно розкрадання газу на 2,1 млрд грн, тепер нардепа судитимуть

Обвинувальні акти стосовно п’яти фігурантів направлено до суду, на дві ТЕЦ накладено арешт

Новояворівська ТЕЦ, Нафтогаз, Ярослав Дубневич
Справа Дубневича, який, за версією слідства, на двох ТЕЦ на Львівщині вкрав у Нафтогазу (тобто держави) газу на понад 2 млрд грн, передано до суду

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закінчив досудове розслідування стосовно народного депутата Ярослава Дубневича. Його підозрюють в організації заволодіння державним майном у вигляді природного газу на понад 2,1 мільярда гривень і в легалізації незаконно здобутих коштів. При цьому Дубневич ховається від правосуддя, його місцеперебування наразі невідоме.

Про закінчення розслідування та передачу обвинувальних актів до суду 13 серпня повідомляють САП та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Органи не називають прізвища нардепа-організатора схеми, проте обставини справи вказують на Ярослава Дубневича.

Досудове розслідування встановило, що в період з 2013 по 2017 роки народний депутат України, за участю п'яти осіб, організував заволодіння природним газом на суму понад 2,155 мільярда гривень через підконтрольні йому Новояворівську та Новороздільську ТЕЦ.

Підприємства, що контролювались Дубневичем, уклали договори з НАК "Нафтогаз України" на закупівлю газу за пільговими цінами для теплопостачання населення. Проте газ не використовувався для опалення, а спрямовувався на виробництво електроенергії, яку продавали ДП "Енергоринок" за ринковою ціною. 

Внаслідок цих дій, прибутковість виробництва електроенергії на Новояворівській та Новороздільській ТЕЦ у певні періоди перевищувала 130%.

Як додали у НАБУ, протягом 2013–2018 років народний депутат організував легалізацію частини надприбутків, перевівши їх на рахунки підконтрольних фірм та офшорних компаній, зокрема зареєстрованих на Кіпрі та Маршаллових Островах. Кошти були змішані, замасковані і повернуті в Україну як іноземні інвестиції для фінансування бізнесу на Львівщині та у сфері сонячної енергетики.

Наразі обвинувальні акти стосовно п’яти учасників схеми скеровано до суду, а на цілісні майнові комплекси Новороздільська ТЕЦ та Новояворівська ТЕЦ вартістю близько 800 млн грн накладено арешт. Щодо організатора схеми, вирішується питання обрання йому запобіжного заходу, повідомляли в НАБУ.

Справа Дубневича

11 жовтня 2023 року НАБУ і САП повідомили Дубневичу про підозру в організації заволодіння майном держави (природним газом) на суму понад 2 мільярди гривень та легалізації незаконно отриманого прибутку. Видання Delo.ua зазначає, що загалом розслідувалося окремо два епізоди: про розкрадання газу на 730 млн грн та про заволодіння газом ще на 1,4 млрд грн.

За даними слідства, впродовж 2013-2017 років Дубневич організував заволодіння природним газом підконтрольними йому посадовцями Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ у Львівській області. Загальна вартість газу склала понад 2,1 млрд грн. 

Зауважимо, що Дубневич також є обвинуваченим у справі НАБУ і САП щодо заволодіння 93 млн грн "Укрзалізниці". 31 жовтня 2019 року Верховна Рада проголосувала за зняття з Ярослава Дубневича депутатської недоторканності.

2 листопада 2023 року Ярослава Дубневича оголосили у національний та міжнародний розшук. Йому інкримінують привласнення коштів Нафтогазу та Укрзалізниці на загальну суму близько 3 мільярди гривень. Йому загрожує 12 років позбавлення волі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube