Спікер Джонсон попередив: нинішній шатдаун США може стати рекордним

Спікер Палати представників відмовляється вести переговори з демократами, доки ті не відмовляться від ключової вимоги щодо пільгового медичного обслуговування

Майк Джонсон
Спікер Джонсон заявив, що не планує компромісу з демократами. Фото: Getty Images

Шатдаун федерального уряду США продовжується. І спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що він має потенціал стати найтривалішим в історії країни. Джонсон заявив, що повернеться до переговорів лише після відмови демократів від вимог щодо медичних пільг.  

За словами Джонсона, він не розпочне переговори з демократами, доки ті не відмовляться від своєї ключової вимоги. Йдеться про продовження пільгового медичного обслуговування для громадян, передає AP.

"Ми наближаємося до одного з найтриваліших закриттів в американській історії", - підкреслив спікер-республіканець.

Джонсон також зазначив, що йому невідомі подробиці звільнення тисяч федеральних службовців, а Палата представників наразі не працює через його рішення не повертати законодавців до Вашингтона. У той же час у Сенаті США цього тижня обидві партії намагатимуться ухвалити компромісну резолюцію, яка тимчасово відновить фінансування федеральних установ.

Для довідки варто зазначити, що попередній шатдаун тривав 35 днів до 25 січня 2019 року, перевершивши 21-денне закриття 1995-1996 років і ставши рекордним у сучасній історії США. Поточне закриття розпочалося 1 жовтня, і це перше масштабне припинення роботи уряду майже за сім років, а також третє за президентства Дональда Трампа.

Шатдаун вже б'є по економіці США

Економічні наслідки вже відчутні: міністр фінансів Скотт Бессент заявив про реальні збитки для економіки, а опитування YouGov показують, що репутація Республіканської партії страждає - якщо на початку шатдауну лише третина американців вважала республіканців винними, нині таких уже 41%, тоді як 30% покладають провину на демократів.

Попередні спроби Конгресу припинити шатдаун були невдалими: 6 жовтня Верхня палата провалила голосування за резолюції, здатні зупинити урядове закриття. А 3 жовтня повідомлялося про нібито припинення постачання зброї, що МЗС США спростувало. Загалом шатдаун у США триває з 1 жовтня, після того як Конгрес не зміг узгодити бюджетне фінансування

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити