SpaceX успішно запустила чергову партію супутників Starlink та два супутники-розвідники

Це 33 партія супутників Starlink

SpaceX успішно запустила чергову партію супутників Starlink та два супутники-розвідники

У п'ятницю, 3 грудня, компанія SpaceX успішно запустила ракету Falcon 9, яка несла ще одну партію супутників Starlink. Запуск відбувся о 01:12 за київським часом.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Twitter-аккаунт компанії.

Запуск ракети відбувся із космічного стартового комплексу 40 (SLC-40) на станції космічних сил на мисі Канаверал у Флориді. SpaceX запустила вже 32-у партію супутників Starlink, яка цього разу складалася з 48 супутників. Крім того, на борту ракети було два космічні кораблі BlackSky. Це супутники геопросторової розвідки, і тепер їхня кількість на орбіті збільшилася до 10. Як і під час попередніх пусків, їх доставили на навколоземну орбіту за допомогою ракети Falcon 9, перший ступінь якої успішно приземлився на палубу платформи A Shortfall of Gravitas в Атлантичному океані.

Вже через 2 хвилини і 40 секунд польоту верхня частина з обтічником носа і 60 супутниками відокремилася від основного ступеня, а ракета Falcon 9 вирушила на Землю. Через 3 хвилини та 24 секунди після старту від ракети відокремився носовий обтічник, і основна частина із супутниками вирушила на проектну орбіту. Після 8 хвилин 32 секунди польоту перша частина ракети Falcon 9 успішно приземлилася на платформу A Shortfall of Gravitas в Атлантичному океані.

Під час цього запуску SpaceX використала перший ступінь Falcon 9, який раніше підтримував місії GPS III-3, Turksat 5A, Transporter-2, а тепер шість місій Starlink. Нагадаємо, нинішня версія ракети Falcon 9 Block 5 теоретично може повторно використовуватися до 10 разів із проміжними технічними оглядами і до 100 разів — із частковою заміною деталей першого ступеня. Компанія SpaceX ловить стулки обтічника за допомогою спеціальних кораблів Ms.Tree та Ms.Chief з великою натягнутою мережею.

Минулого року вона вперше після безлічі спроб упіймала частину головного обтічника в мережу, а в липні в рамках запуску ANASIS-II вперше впіймала обидві частини головного обтічника в мережу. Також SpaceX пристосувалася використовувати стулки обтічника, виловлені після м'яких приводів на парашутах. Виробництво обтічника коштує приблизно $ 6 млн (приблизно 10 % вартості ракети).

 

Раніше ми повідомляли, що вчені знайшли планету «із заліза» на відстані 31 світловий рік від Землі.

Також писали про те, що астрономи знайшли дві великі чорні діри «неподалік» від Землі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube