«США припиняють постачати нам ракети для ППО. Це примус до поступової капітуляції. Коли по містам почнуть летіти сотні балістичних ракет і тисячі дронів. І коли все це буде неможливо збивати - нам доведеться сідати за стіл переговорів.»
Цю пісню я написав, бо справді боліло. Я не спав всю ніч і намагався якомога більше висловити блокноту. Найважливіше в цій роботі — це те, що вона не вигадана, не вкрадена в іншого артиста.
Це 36 партія супутників
У четвер, 6 січня, компанія SpaceX успішно запустила ракету Falcon 9, яка несла ще одну партію супутників Starlink. Запуск відбувся о 23:49 за київським часом.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Twitter-аккаунт компанії.
Запуск ракети відбувся з космічного стартового комплексу 39A (LC-39A) у Космічному центрі Кеннеді у Флориді. SpaceX запустила вже тридцять шосту партію супутників Starlink, яка цього разу складалася із 49 супутників. Як і під час попередніх пусків, їх доставили на навколоземну орбіту за допомогою ракети Falcon 9, перший ступінь якої успішно приземлився на палубу платформи A Shortfall of Gravitas в Атлантичному океані.
Liftoff! pic.twitter.com/UKW3ab4vai
— SpaceX (@SpaceX) January 6, 2022
Вже через 2 хвилини і 40 секунд польоту верхня частина з обтічником носа і 49 супутниками відокремилася від основного ступеня, а ракета Falcon 9 вирушила на Землю. Через 3 хвилини після старту від ракети відокремився носовий обтічник, і основна частина із супутниками вирушила на проєктну орбіту. Після 8 хвилин 54 секунд польоту перша частина ракети Falcon 9 успішно приземлилася на плавучу платформу A Shortfall of Gravitas в Атлантичному океані.
Falcon 9’s first stage has landed on the A Shortfall of Gravitas droneship
— SpaceX (@SpaceX) January 6, 2022
Це був четвертий запуск та посадка цього прискорювача першого ступеня Falcon 9, який раніше запускав GPS III-4, GPS III-5 та Inspiration4. Нагадаємо, нинішня версія ракети Falcon 9 Block 5 теоретично може повторно використовуватися до 10 разів із проміжними технічними оглядами і до 100 разів — із частковою заміною деталей першого ступеня. Компанія SpaceX ловить стулки обтічника за допомогою спеціальних кораблів Ms.Tree та Ms.Chief з великою натягнутою сіткою.
Deployment of 49 Starlink satellites confirmed
— SpaceX (@SpaceX) January 6, 2022
Минулого року вона вперше після безлічі спроб упіймала частину головного обтічника в сітку, а в липні в рамках запуску ANASIS-II вперше упіймала обидві частини головного обтічника в сітку. Також SpaceX пристосувалася використовувати стулки обтічника, виловлені після м'яких приводів на парашутах. Виробництво обтічника коштує приблизно $ 6 млн (приблизно 10 % вартості ракети).
Раніше ми повідомляли, що турецький супутник, який запустила SpaceX, доставляли до США українським літаком «Руслан».
Також писали про те, що в Канаді супутниковий інтернет Starlink працює із перебоями через котів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.