“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Небажання української професури бачити Сергія Шкарлета на чолі МОН пов'язане з його скандальною репутацією антиреформатора і плагіатора
Проти призначення міністром освіти Сергія Шкарлета, нині виконуючого обов'язки глави МОН, виступили понад 300 академіків і професорів Національної академії наук України. Підписи розмістилися на 11 сторінках.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на текст заяви на сайті МОН.
"Як стало відомо з повідомлень засобів масової інформації, найближчим часом Верховна Рада планує розглянути питання про призначення чинного в.о. Міністра освіти і науки С. М. Шкарлета на посаду міністра. Вважаємо за свій моральний обов'язок звернутися до народних депутатів України із закликом утриматися від призначення Міністром освіти і науки України особи, репутація якої в науковій та освітній громадськості є вкрай негативною ", - йдеться у повідомленні.
Далі йдеться про те, що ще в червні 2020 року в науковій роботі Сергія Шкарлета був виявлений плагіат і вже тоді 40 провідних вчених і педагогів закликали не підтримувати його кандидатуру на цю посаду.
Кілька місяців роботи Шкарлета на посаді запам'яталися скандалами. Його плани з реорганізації міністерства, спрямовані на згортання проведеної раніше реформи державної служби, призвели до двох попереджень від представництва Євросоюзу і поставили під загрозу подальше грантове фінансування українських реформ з боку європартнерів.
Також, вчене співтовариство бачить в діяльності потенційного міністра свідоме перешкоджання реформуванню наукової сфери та реформи системи присудження вчених ступенів і ставить під сумнів плани міністерства ввести шкільний вік з 5 років і скасувати ЗНО.
"Закликаємо шановних народних депутатів докласти всіх зусиль до того, щоб міністерство очолила людина з бездоганною наукової та людської репутацією. Продовжити розпочаті реформи науки і освіти повинен Міністр, який користується повагою освітньої та наукової громадськості. Затвердження пана Шкарлета Міністром освіти і науки буде сигналізувати міжнародному співтовариству про підтримки плагіату і недоброчесності в науці і освіті на державному рівні і про небезпеку згортання реформ і повернення в минуле", - резюмували вчені.
Для довідки. Сергій Шкарлет був тимчасовим виконувачем обов'язків міністра освіти і науки України з 25 червня 2020 року. Також є заступником Міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції. За освітою - економіст. Має професорський ступінь і є доктором економічних наук, а також ректором Чернігівського національного технологічного університету.
Раніше Інформатор повідомляв, що в МОН пояснили, в чому полягатимуть особливості вступу до вузів в цього року.
Крім того, в вузах стане більше бюджетних місць вступна кампанія 2020.
А також, вступна кампанія-2020: список найпопулярніших спеціальностей .