«Сокіл» у вирішальному матчі переміг «Кременчук» і став чемпіоном України

Командам знадобилась максимальна кількість поєдинків

«Кременчук» - «Сокіл»
ХК «Кременчук» - «Сокіл» (Фото: ФХУ)

Визначився чемпіон України з хокею сезону 2022/23. Вирішальний матч фінальної серії відбувся у Кременчуку. Долю титулу вирішила одна закинута шайба.

У п’ятницю, 31 березня, На арені «Айсберг» у Кременчуку відбувся п’ятий поєдинок фінальної серії плей-оф чемпіонату України з хокею. «Кременчук» та «Сокіл» виграли по два матчі і доля чемпіонства вирішувалась в останній грі.

Кременчук: Кучер, Макаренко, Мартиненко, Абдуллаєв, Варава, Глухов, Дмитро, Ісаєнко, Кругляков, Максименко, Матусевич, Андрющенко, Брага, Геворкян, Гніденко, Єфимочкін, Карнаух, Кривенко, Крівошапкін, Лялька, Савицький, Сенік, Середніцький, Сібілевич, Тимченко, Федоров.

Сокіл: Дяченко, Євсейчик, Алексюк, Алексюк, Бабинець, Благий, Бойко, Бондарєв, Гайдук, Горлушко, Григор’єв, Жеребко, Качан, Костромітін, Куцевич, Мазур, Полоницький, Сисак, Слюсар, Толстушко, Утукін, Чердак, Янішевський.

Перебіг матчу

Гості активніше розпочали зустріч і провели декілька атак. «Кременчук» вдало відіграв у обороні і сам почав погрожувати воротам суперника. Втім кидків що по одним, що по іншим воротам було небагато. Захисники не давали нападникам багато можливостей атакувати ворота, а з тими кидками, що все ж таки проходили, вміло вправлялися голкіпери. Команди грали досить коректно. Лише на 16-й хвилині трапилось перше вилучення, причому обопільне. Суперники грали обережно і на першу перерву пішли за рахунку 0:0.

Другий період також почався з атак «Сокола». В одній з цих атак лише чудова гра голкіпера врятувала «Кременчук» від пропущеної шайби. На 26-й хвилині господарі заробили чисельну більшість, але не змогли її реалізувати. Кількома хвилинами пізніше «Сокіл» заробив перевагу 5 на 3, однак «Кременчук» вистояв. До кінця другої двадцятихвилинки рахунок так і не змінився, хоча шайба і побувала у воротах «Кременчука». На останніх секундах гості заробили вкидання у зоні суперника. Чердак отримав шайбу і вразив ворота, але зробив це вже після сирени.

На початку третього періоду «Сокіл» заробив вилучення. «Кременчук» намагався нарешті розмочити рахунок, втім успіху не досяг. На 47-й хвилині Середніцький під час виконання буліту не зміг переграти голкіпера «Сокола». Напруга на майданчику зростала. Команди почали частіше порушувати правила. «Кременчук» навіть трохи пограв 5 на 3. Потроху основний час поєдинку сплив і гра перейшла у овертайм.

За регламентом овертайм у фіналі проходив у форматі 5 на 5 та мав тривати 20 хвилин, або до першої закинутої шайби. Додатковий період майже не відрізнявся від трьох попередніх. Команди діяли дуже обережно, усвідомлюючи ціну помилки. Тож перший овертайм переможця не визначив. Друга додаткова двадцятихвилинка проходила трохи жвавіше. Команди хотіли нарешті визначити переможця і закінчити важкий сезон. І за три хвилини до кінця другого овертайму Бабинець зіграв на добиванні та приніс «Соколу» титул чемпіона України.

• Кременчук — Сокіл  0:1 (0:0; 0:0; 0:0; 0:0; 0:1).

Чемпіонат України з хокею

У чемпіонаті України сезону 2022/23 брали участь шість команд: ХК «Кременчук», «Дніпро», «Сокіл», «Легіон», ХК «Київ» та «Берсерки». Регулярний чемпіонат виграв «Кременчук», «Дніпро» та «Сокіл» посіли друге та третє місця відповідно. У серії плей-оф за вихід у фінал «Сокіл» переміг «Дніпро» 3:1. «Кременчук» у своїй півфінальній серії здолав «Легіон» 3:0.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг матчу баскетбольного Єврокубку «Прометей» - «Венеція». Також ми повідомляли про результати матчів кваліфікації до Євро-2024.