“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
На соціальну допомогу або соціальну пенсію за віком розраховувати можуть не всі
З 2023-го року для виходу на пенсію потрібно буде мати не менше 30 років страхового стажу. Що робити тим пенсіонерам, яким бракує стажу?
На які виплати можуть розраховувати люди похилого віку в такому разі?
Соціальна пенсія за віком або тимчасова соціальна допомога призначається громадянам України, які досягли пенсійного віку без необхідного страхового стажу. Згідно з Постановою КМУ № 1098 від 27.12.2017 р. «Про Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги незайнятій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату», допомогу замість пенсії можуть отримати лише ті, хто на момент оформлення соціальних виплат має щонайменше 15 років страхового стажу. Гроші виплачуватимуться до досягнення такими особами віку, з якого вони набувають права на пенсійну виплату.
Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні пів року, але не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (тобто наразі 2027 грн, а з 1 грудня – 2093 грн).
Щоб отримувати соціальну допомогу, потрібно звернутися з документами до органів соцзахисту населення або до ЦНАПу за місцем реєстрації чи фактичного проживання.
В разі оформлення пенсії не за реєстрацією, а за місцем проживання потрібно надати довідку про неотримання такої допомоги в органах соціального захисту за зареєстрованим місцем проживання.
Потрібно надати такий пакет документів:
Раніше ми повідомляли, що оформлення та отримання одноразової натуральної допомоги у разі народження дитини в Україні спростили. Призначати компенсацію у вигляді одноразової натуральної допомоги відтепер може відділ соцзахисту районних чи міських рад. Як оформити допомогу на новонародженого?
Тетяна Самойлова