У Польщі стався спалах інфекційного легіонельозу, семеро людей померли у лікарні, загалом хворобу виявили у 76 жителів Жешува
У польському місті Жешув, розташованого у 104 кілометрах від кордону з Україною, стався спалах "хвороби легіонерів" - інфекційного легіонельозу. Від хвороби померли семеро людей, хворіє майже 80. Польські спецслужби перевіряють причетність росії до поширення бактерії, яку могли запустити у воду.
Про це пише польське видання Onet. Станом на 25 серпня відомо про 76 хворих і сімох померлих.
Збудник легіонельозу живе у воді, тому влада Жешува закрила всі фонтани, водяні завіси та питні фонтанчики. Представник Університетської клінічної лікарні Анджей Срок спробував заспокоїти мешканців регіону та попросив зберігати спокій. За його словами, усі померлі - люди літнього віку, саме вони у групі ризику. У людей, які не мають тяжких хронічних захворювань, легіонельоз протікає майже так само, як звичайне запалення легень і далеко не завжди має фатальні наслідки, а загалом успішно лікується.
Водночас Агенція внутрішньої безпеки ABW (аналог української СБУ - Ред.) перевіряє, чи немає російського сліду в поширенні цієї хвороби. Адже легіонельоз з’явився у стратегічно важливому регіоні Польщі: тут розташована головна польська логістична база військової техніки для України та Центр допомоги біженцям. До українського кордону - лише 104 кілометри. Агенти ABW розслідують версію можливої диверсії. Вони не виключають навмисне зараження мережі водопостачання у Жешуві та, можливо, інших місцях в Підкарпатському воєводстві. Перевірка триває.
Легіонельоз - це гостре інфекційне захворювання, яке спричинює переважно бактерія Legionella pneumophila, рідше інші легіонели. Відкриття і вивчення хвороби пов'язано з конгресом організації "Американський легіон", який відбувався 21 - 28 липня 1976 року. Звідси й походить друга назва.
Легіонельоз спостерігають повсюдно, але його вважають хворобою розвинених країн, де існують широкі можливості реалізації аерогенного зараження (кондиціонери, вентиляційні системи, сучасні душові обладнання. У закритому просторі застояна вода стає небезпечною. Також збудника хвороби знаходять у водоймах.
Хвороба вражає легені, центральну нервову систему та нирки. Виявляють її за допомогою рентгенівських знімків та лабораторних аналізів. Вчасне лікування та діагностика дозволяють хворим видужати за 2-3 тижні. Але якщо людина має супутні хронічні хвороби - це дуже небезпечно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.