Словацький прем’єр Фіцо транслює російську пропаганду: як відреагували у Раді

Читать на русском

Його візит в Україну тепер під загрозою

Читать на русском
Роберт Фіцо
Роберт Фіцо потрапив у скандал через нову заяву про Україну. Колаж: Інформатор

Його візит в Україну тепер під загрозою

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо потрапив у скандал з новою антиукраїнською заявою. За його словами, з 2014 року Україна нібито перестала бути суверенною та незалежною державою, а нині перебуває “під контролем США”. Тепер під загрозою його візит в Україну

Про висловлювання Фіцо повідомляє видання Aktuality. Ба більше, він сказав, що України “доведеться віддати частину територій росії”.

“У 2014 році, після Майдану, Україна стала повністю підконтрольна США. Чому президент росії віддав наказ застосувати військову силу в Україні? Уявіть Мексику, яка розташована поруч із вами, і що її міністерство оборони стає повністю під контролем росії, так само, як і вся політична сцена, включно з президентом і урядом”, – повторив Фіцо заяви роспропагандистів.

Він запропонував уявити, що Мексику включать у військову організацію, де росія відіграє вирішальну роль, а також запитав, що у такому випадку мали б робити. Такий аргумент він назвав “раціональним” та додав, що “Україна не суверенна і не незалежна країна”. 

“Має бути якийсь компроміс, який буде дуже болючим для обох сторін. А чого вони чекають? Що росіяни підуть із Криму, Донбасу і Луганська? Це нереально”, – сказав словацький міністр.

Як відреагували у Верховній Раді

Народний депутат та голова парламентського комітету із зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко у Facebook закликав до рішучої реакції на слова Фіцо. За його словами, у держави “має бути якийсь мінімум самоповаги”.

“Абсолютно неприпустимо удавати, що нічого не відбувається, коли лідер іншої держави робить заяви, які ставлять під сумнів суверенітет держави. Це вже та "червона лінія", яка вимагає рішучої і недвозначної реакції, особливо коли лідер іншої держави робить такі ганебні заяви напередодні візиту в ту державу, суверенітет якої він заперечує”, – наголосив обранець.

Словацький прем’єр Фіцо транслює російську пропаганду: як відреагували у Раді 1

За його словами, у таких випадках візит політика мають скасувати, а МЗС – зробити заяву, спрямовану на захист суверенітету держави. Втім, у коментарях Мережко наголосив, що це його “загальне спостереження як юриста-міжнародника”, та не підтвердив, що відреагував саме на заяву Фіцо.

Роберт Фіцо про Україну

Відомо, що прем’єр Словаччини Роберт Фіцо має приїхати в Україну у середу, 24 січня. Він планує зустрітися зі своїм українським колегою Денисом Шмигалем в Ужгороді.

А 20 січня він заявив про намір блокувати членство України в НАТО. На його думку, це означало б початок третьої світової війни. За його словами, Словаччина поважає намір України вступити до Альянсу. Втім, на його думку, поки що країна не відповідає необхідним для цього вимогам.

А ще раніше Фіцо заявляв, що військова допомога Заходу Україні веде лише до збільшення кількості жертв війни. За його словами, війна в Україні "не має військового рішення". Навіть якщо підтримувати ЗС України, ситуація не зміниться і через три роки, наголосив він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.