"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Слідами Бейрута. Що відомо про тонни аміачної селітри, які зберігалися в порту Миколаєва
4 серпня в столиці Лівану Бейруті прогримів потужний вибух.Постраждали понад 4000 осіб, більше сотні людей загинули. Після події в соціальних мережах і засобах масової інформації почали говорити про те, що подібна ситуація може повторитися і в Україні, адже в Миколаївському порту нібито зберігається селітра, завезена туди у 2018 році.
Інформатор розповідає, як йдуть справи насправді.
У жовтні 2017 року 3200 тонн аміачної селітри відвантажили з заводу в Казахстані та відправили до Грузії. Звідти вантаж доставили в Україну, в порт Миколаєва. Як пише активістка Тетяна Локацкая, вантаж хотіли продати в Україні, але він виявився простроченим. У справі відкрили кримінальне провадження, оглянули товар і з'ясували, що йому намагалися надати «товарний вигляд» для продажу на території України.
Станом на січень 2019 року, заарештовані 3200 тонн селітри перебували на тому ж 12 причалі ДП «Миколаївський морський торговельний порт». У лютому 2019 року суд відмовився зняти арешт на майно. Виходячи з того, що ніякої інформації про подальшу долю вантажу не було, активісти зробили висновок, що селітра все ще знаходиться в порту Миколаєва.
Однак в прес-службі Миколаївського порту цю інформацію спростовують.Там повідомили, що судно ТУЗЛА дійсно прибуло в порт у вересні 2018 року. На ньому знаходилася аміачна селітра загальною вагою брутто 3217,422 мт.
«Вивезення вищезгаданої вантажної партії селітри аміачної з території Миколаївського морського порту було завершено на початку 2019 року. Зараз залишки вантажу селітри аміачної, яка була вивантажено з т / х «ТУЗЛА», в порту відсутні », - відзначають в прес-службі.
На підтвердження цих слів Адміністрація порту опублікувала фотографію згаданого причалу.
Однак, в порту не говорять про те, хто і куди цю селітру вивіз. Це питання на цей час залишається відкритим.
Раніше ми повідомляли, що недалеко від місця вибуху в Бейруті знаходилися два корабля з України.Про їхню долю досі нічого невідомо.