Футболістів МФК "Прикарпаття" підозрюють в фіктивній службі у лавах ЗСУ та завданні збитків державі. У клубі це спростовують і вимагають провести обʼєктивне розслідування.
В Івано-Франківській області керівництво місцевого футбольного клубу "Прикарпаття" спростовує заяву ДБР про наявні схеми фіктивного зарахування на військову службу футболістів клубу. Тут запевняють, що частина гравців разом із тренерським складом одночасно проходить службу і бере участь в житті команди "Прикарпаття-ЗСУ".
Нагадаємо, за даними Інформатор Коломия, протиправну схему фіктивного зарахування чоловіків на військову службу в роти охорони військкоматів налагодили декілька керівників складу Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Зокрема такі “військові” замість служби займалися своїми справами, отримуючи при цьому зарплатню та матеріальне забезпечення від держави. Деякі продовжували грати футбол у складі одного із клубів Прикарпаття.
Зараз у військкоматах по всій області та домівках фігурантів провели близько 30 обшуків. Перевіряються всі можливі протиправні дії персоналу під час проведення мобілізації, проходження служби та протиправного отримання грошей.
Розслідування проводиться у межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 426-1 КК України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану).
На сайті МФК “Прикарпаття” підтвердили наявні проблеми з ДБР, але стали на захист гравців, які начебто поєднують військову службу з грою в футбол.
“Так, служили і служать: ходять в наряди як футболісти, так і тренери. Ініціатива була ТЦК та СП спільно з МФК “Прикарпаття”, і про це публічно було заявлено у квітні 2022 року. 3 того часу частина була демобілізована і припинила співпрацю з клубом. Частина далі проходить службу і бере участь в житті команди “Прикарпаття-ЗСУ”. Чекаємо обʼєктивного розслідування!”, - написали у МФК “Прикарпаття”.
На сайті МФК "Прикарпаття" також пишуть про те, що тренери і футболісти команди минулого року майже у повному складі стали до лав Збройних сил України (14 гравців і тренери "Прикарпаття"). І це "абсолютно безпрецедентний випадок від початку війни, коли футбольна команда Першої ліги одностайно приймає рішення про мобілізацію", - йшлося у повідомленні команди.
"Був страх не те що служити, був страх не заважати, бо тут професіонали своєї справи... Це так само як і взяти футболіста в армію, який нічого не вміє. Саме це трохи стримувало – не бути тягарем. Але коли нам військовий комісар пояснив, що нас будуть поступово готувати, дадуть ази та покажуть, як тримати зброю, воювати та захищати Україну, то ми прийняли рішення і вступили в ЗСУ...", – розповідав капітан "Прикарпаття" Василь Цюцюра щн на початку війни.
На Рівненщині 22 серпня правоохоронці провели обшуки у всіх приміщеннях МСЕК та ВЛК. У приміщеннях медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій працюють працівники Нацполіції спільно з СБУ. Правоохоронці шукали документацію, яка може свідчити про корупційну діяльність посадовців.
Офіс Генерального прокурора повідомляв, що правоохоронці виявили масштабні корупційні схеми майже у всіх регіонах країни. Було проведено понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни у приміщеннях ТЦК, МСЕК і ВЛК.
Раніше Інформатор повідомляв, що Україною прокотилася масштабна хвиля перевірок обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки й за результатами звільнено ряд воєнкомів. Проте зупинятись на цьому не планують й переходять до перевірок нижніх рівнів, а саме районних та міських ТЦК.