Перші результати перевірки військкоматів в Україні: підозри роздані двум десяткам людей

Теми звернень від громадян охоплюють спектр питань від корупційних проявів до якості організації роботи

Військкомати
Перевірки військкоматів в Україні. Фото з відкритих джерел

В Україні тривають перевірки військкоматів. Міністерство оборони отримало понад 2300 звернень від громадян про порушення під час їхньої роботи.

Про це повідомив перший заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк у Telegram. Державне бюро розслідувань розслідує 106 кримінальних проваджень щодо порушень під час роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

“Повідомлено про підозру 21 особі. Вісім обвинувальних актів щодо 16 осіб спрямовано до суду”, – наголосив Павлюк.

Також у регіонах було створено робочі групи для перевірок військкоматів. Там аналізують досвід служби, репутації, інформацію в публічному просторі, звернення громадян, які надійшли на гарячу лінію та іншими каналами. 

За словами заступника міністра, теми звернень від громадян охоплюють спектр питань від корупційних проявів до якості організації роботи. Кожне звернення опрацьовують індивідуально.

Перевірки військкоматів

19 липня голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков повідомив, що НАЗК протягом трьох місяців планує перевірити спосіб життя усього керівного складу Центрів комплектування по країні.

"На виконання рішення РНБО НАЗК на сьогодні проводить моніторинг способу життя і ми упродовж трьох місяців цього кварталу маємо на меті провести моніторинг способу життя ста відсотків усього керівного складу всіх рівнів Центрів комплектування (та соціальної підтримки – ред.) і ми вже маємо перші результати", - заявив Новіков.

Пізніше він додав, що НАЗК протягом трьох місяців перевірятиме спосіб життя не лише військкомів по всій Україні, але й їхніх родичів, водіїв і коханок. За словами Новікова, під час війни зловживання військовослужбовцем Центру комплектування "є не просто корупційним правопорушенням, а державною зрадою з точки зору етики". Він уточнив, що законом передбачено жорстке покарання за вчинення корупційних правопорушень, яке передбачає як конфіскацію об’єктів незаконного збагачення, так і конфіскацію всього майна корупціонера, навіть якщо воно оформлене на близьких родичів.

Чому перевіряють військкомати - справа Борисова

Ексначальника Одеського облвійськкомату Євгена Борисова затримали у столиці 24 липня. Йому було оголошено підозру в незаконному збагаченні на суму сотень мільйонів гривень, а також в умисному ухиленні від виконання своїх службових обов'язків.

У спробах уникнути слідства, колишній посадовець вживав заходів конспірації. Зокрема, він змінював номери телефонів, автомобілів та навіть місце свого розташування. Проте, не дивлячись на ці дії, слідство зуміло знайти Євгена Борисова і затримати його.

Особливий інтерес до Борисова стали проявляти після розслідування журналістів. Вони встановили, що мати мільйонера отримала житловий будинок в Іспанії вартістю понад 4 мільйонів євро, а також придбала автомобіль Mercedes-Benz EQV за понад 3 мільйони грн.

В ДБР зібрали значний обсяг доказів, а НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення у колишнього посадовця на суму понад 188 мільйонів гривень. Загалом Борисову світить до десяти років за ґратами.

Печерський суд Києва, у вівторок, 25 липня, відправив мільйонера під варту на 60 днів. Але він може вийти на свободу, якщо за нього внесуть суму у 150 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube