Ситуація на війні почала змінюватися на користь України, Курська операція переламає хід подій - The Telegraph

За тиждень наступу на Курську область Україна досягла того, що Росії вдалося за пів року на Донбасі, хоча жива сила РФ майже необмежена, важке озброєння - ні

Війна в Україні
За підтримки Заходу Україна потроху перемагає Росію

Ситуація на війні вже змінюється на користь України, хід війни допоможе змінити Курська операція. За тиждень цього наступу Україна досягла того, що Росії вдалося за пів року. За оцінками експертів, Росія досягне "критичної точки виснаження" вже у 2025 році.

Про це заявив співробітник Центру оборонних стратегій Ганс Петтер Мідтун у своїй колонці на The Telegraph. Він нагадав, що Україна може контролювати понад 1000 квадратних кілометрів російської території. Росія ж з січня по липень 2024 року окупувала 1175 квадратних км території України величезною ціною.

"За тиждень Україна досягла того, що Росії вдалося за пів року, продемонструвавши різницю між якістю та кількістю. Наступ на Курськ допоможе змінити хід війни", - вважає аналітик.

Також на перебіг війни впливають санкції проти РФ. Зокрема, вісім європейських міністрів фінансів нещодавно стверджували, що санкції змінили географію російської зовнішньої торгівлі та обмежили її доступ до пріоритетних товарів на полі бою.

"Щоб профінансувати війну, російський уряд використав ліквідні активи фонду національного багатства Росії. За оцінками Bloomberg, з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона зменшилася майже вдвічі, оскільки країна жертвує своїм майбутнім процвітанням, щоб сіяти хаос за кордоном", - заявили міністри ЄС.

А от економіка України завдяки партнерам перебуває у набагато кращому стані - Київ підтримують найсильніші економіки світу. Америка, Азія та Європа надають Україні фінансову підтримку, необхідну їй для виживання. 32 країни підписали Декларацію G7, Україна підписала 25 двосторонніх угод про безпеку, які забезпечують довгострокову підтримку. Навіть Росія мимоволі підтримує Україну за рахунок доходів від своїх заморожених активів на Заході.

"Що ще важливіше, після війни Україна остаточно стане членом ЄС і НАТО. На відміну від Росії, її подальша підтримка та відновлення гарантовані", - наголошує Мідтун.

Аналітик підкреслив, що здатність Росії збільшити виробництво оборонної промисловості вже досягла свого піка і знаходиться на максимальному рівні. А українська та західна оборонна промисловість навпаки все ще перебувають у процесі нарощування виробництва, яке, як очікується, істотно зросте у 2024 і 2025 роках.

Також Україна прагне наростити виробництво до понад трьох мільйонів дронів на рік. Київ прагне до постійного вдосконалення безпілотних систем, включаючи збільшення використання штучного інтелекту. Українські військові будуть використовувати системи, які раніше використовувалися лише в авіації, на безпілотних транспортних засобах.

За словами заступника головкома Андрія Лебеденка, безпілотні комплекси на полі бою "вже перевершують звичайне озброєння, зокрема артилерію". Раніше артилерія була основною силою Росії.

Аналітик наголошує, що протягом останнього року у світі наполегливо заявляли, що російсько-українська війна зайшла в патову ситуацію. Втім, зараз у повітрі Україна перебуває в процесі заміни застарілих радянських бортів на F-16, отримала Patriot, NASAMS, IRIS-T й кілька найсучасніших систем ППО малої дальності. А на морі Київ знищив російський Чорноморський флот.

"Словом, за підтримки Заходу Україна потроху перемагає Росію. Україна використовує технологічні інновації, щоб протистояти кількісним перевагам Росії: жива сила, артилерія, основні бойові танки, бронетранспортери, бойова авіація та ВМС. Зростає надходження західних боєприпасів. Розширюється виробництво оборонної промисловості України, США та Європи. Захід повільно (і неохоче) скасовує свої обмеження на використання Україною зброї західного виробництва. Українська зброя все глибше проникає всередину Росії", - підкреслює Ганс Петтер Мідтун.

Експерт додає, що Росія, хоч і продовжує просуватися фронтом, її дуже невеликі успіхи коштують надзвичайно високої ціни. Хоча жива сила Росії близька до "необмеженої", важке озброєння - ні. РФ повільно спалює свої запаси старих танків, БТРів і артилерії, протиповітряна оборона виснажується. Більше третини Чорноморського флоту зруйновано.

У Міжнародному інституті стратегічних досліджень (IISS) вважають, що Росія може витримати наступ на Україну близько двох-трьох років. Інші експерти вважають, що Росія досягне "критичної точки виснаження" вже у 2025 році.

Вплив Курської операції на східний фронт

Вже понад тиждень, як підрозділи ЗСУ прорвали кордон та увійшли у Курську область. Вони впевнено просуваються вглиб Росії, захоплюючи населені пункти. 15 серпня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що з початку операції на Курщині наші сили просунулися на 35 км, під контролем 1150 км квадратних та 82 населені пункти. Загалом за добу ЗСУ на окремих напрямках просунулись до 1,5 км.

Втім, попри ці успіхи, ворог продовжує просуватися на сході. Як пише Politico з посиланням на джерела в українській армії, успіхи несподіваної Курської операції підняли бойовий дух Києва, але росіяни активізувалися на сході України. Журналісти пишуть, що з початком Курської операції ситуація на окремих ділянках фронту погіршилася. Особливо гаряче на Покровському напрямку.

Це також підтверджує експерт німецького видання Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. 15 серпня він повідомив, що російські війська підійшли вже на 13 км до Покровська на Донеччині, ще тиждень тому, 8 серпня, ворог був на відстані 15 км від міста.

Газета The Wall Street Journal 16 серпня теж написала, що вторгнення ЗСУ в Курську область Росії загрожує посилити й так важке становище українського війська на східному фронті в Україні. За даними WSJ, на Донбасі окупанти мають перевагу 10:1 в артилерійському вогні та 5:1 в живій силі, а американські пакети військової допомоги не допомагають Україні виправити ситуацію. Втім, як підсумовує WSJ, найсерйозніше занепокоєння Києва викликає брак людських ресурсів.

Нагадаємо, прорив кордону в Курській області, який мав випробувати російську оборону, поступово перетворюється на повномасштабний наступ ЗСУ. Українські бійці очікують на те, що логістичні функції будуть перенесені "всередину Росії", оскільки лінії постачання стають розтягнутими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube