Сирський: росіяни копіюють українські технології дронів, триває гонка інновацій

Головнокомандувач ЗСУ заявив, що росіяни копіюють українські дрони, але у війні технологій переможе той, хто здатен випереджати

Сирський: росіяни копіюють українські технології дронів, триває гонка інновацій
У серпні БПЛА ЗСУ вразили понад 60 тисяч цілей

Росія намагається повторювати успішні напрацювання українських військових у сфері безпілотників, зокрема дронів-перехоплювачів. Українські безпілотники вже довели ефективність - вони б’ють як по тактичних цілях, так і по об’єктах у глибокому тилу: нафтопереробних заводах, складах боєприпасів, системах ППО. Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

"Українські дрони завдали противнику серйозного ураження як на тактичному рівні, так і в глибокому тилу. Йдеться про знищення та пошкодження об’єктів логістики і забезпечення, зокрема нафтопереробних заводів, складів боєприпасів, систем протиповітряної оборони, а також - ефективну роботу дронів безпосередньо на лінії фронту", – зазначив Сирський.

Він підкреслив, що ворог адаптується та намагається відтворювати успішні рішення ЗСУ. Натомість Україні необхідно не лише вдосконалювати вже наявні розробки, а й випереджати противника у створенні нових технологій та тактик.

"Маємо справу з прямою технологічною гонкою, у якій перевага буде за тими, хто не просто модернізує - а випереджає. Наше завдання - постійне вдосконалення наявних рішень і створення нових технологій та тактик застосування безпілотних систем", – додав Головнокомандувач.

У серпні українські дрони уразили понад 60 тисяч цілей. Найрезультативнішими залишаються дрони-камікадзе та ударні бомбардувальники, на які припадає більшість знищеної техніки й живої сили ворога. Сирський наголосив, що "лінія дронів" є одним із ключових напрямків, для чого створюють нові підрозділи та активно готують екіпажі.

Під час наради командування особливу увагу приділило аналізу бойового застосування дронів та роботі з великими масивами даних. Така аналітика дозволяє оперативно змінювати тактику, підвищувати ефективність і випереджати противника у війні технологій, повідомив Сирський.  Також українські військові продовжують планомірно знижувати військовий і економічний потенціал Росії. Лише у серпні було уражено низку важливих об’єктів: нафтопереробні заводи, підприємства ВПК та виробничі потужності, які постачають армії РФ пальне, дрони й ракети.

Окремий акцент роблять на протидії ворожим безпілотникам. Росія нарощує глибину ударів за допомогою БпЛА, тож українські підрозділи радіоелектронної боротьби активно посилюють свої можливості. Уже помітний результат - кількість збитих та подавлених дронів у серпні значно зросла.

РФ модернізує "Шахеди" та далекобійні дрони

Раніше Сирський повідомляв, що Росія оснащує іранські "Шахеди" новими системами захисту від перехоплення та навіть механізмами самознищення. Також вони вже отримали оптичні системи донаведення, 12-16-канальні антени, які підвищують стійкість до перешкод, а також датчики ухилення від вогню та зіткнень. Завдяки цьому дрони здатні виконувати неконтрольовані маневри, що ускладнює їхнє знищення.

Крім того, росіяни у війні проти України почали застосовувати новий дрон, який оснащений LTE-зв’язком та можливістю віддаленого керування. Використовує його ворог як розвідувальний або ударний дрон, а також як хибну ціль для перевантаження української ППО. 

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити