Штампувала довідки за гроші: у Харкові затримали директорку фонду за "липові" діагнози ухилянтам

За свої послуги вона вимагала 4700 доларів США

У Харкові затримали директорку благодійного фонду за "липові" діагнози ухилянтам
У Харкові затримали директорку благодійного фонду за "липові" діагнози ухилянтам

Правоохоронці Харкова у четвер, 22 травня, затримали директорку благодійної організації, яка налагодила схему ухилення від мобілізації через підроблені медичні довідки. Жінка штампувала липові діагнози. Свої послуги вона оцінювала у $4,7 тис.

Про затримання очільниці благфонду, яка допомагала ухилянтам, повідомила Харківська обласна прокуратура. За даними слідства, підозрювана запропонувала військовослужбовцю допомогу в оформленні діагнозу, що дозволив би визнати його непридатним до військової служби. За свої "послуги" вона вимагала 4700 доларів США.

Жінка запевняла, що має вплив на посадовців медичних установ Харкова та може організувати госпіталізацію, оформлення направлень, встановлення діагнозу та отримання статусу особи з інвалідністю.

Підозрювана особисто супроводжувала військового до лікарів, домовлялася про прийоми, телефонувала посадовим особам і гарантувала успішне завершення процесу. Медичні документи, за даними слідства, оформлювалися без належного обстеження та аналізів.

Жінку затримали під час передачі хабаря: спочатку вона отримала 200 доларів, а наступного дня — решту суми в розмірі 4500 доларів.

У Харкові затримали директорку благодійного фонду за "липові" діагнози ухилянтам 1

Наразі вирішується питання щодо обрання їй запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідчі вживають заходів для встановлення інших осіб, які можуть бути причетними до організації схеми, зокрема серед медичного персоналу.

Схеми з ухилянтами від мобілізації 

Українські прикордонники на околицях Ужгорода, неподалік від кордону зі Словаччиною, затримали ухилянта. Він обрав незвичний спосіб втекти від мобілізації — чоловік пересувався вздовж кордону з ЄС на моноколесі. Над планом втечі думав місяць. Його затримали всього за 300 метрів від мети.

У Румунії у ніч проти 28 квітня відбулася рятувальна операція — з гір евакуювали чотирьох громадян України. Усі вони були ухилянтами від мобілізації, які незаконно перетнули кордон з Румунією через складний гірський район Мармаросів. Троє з них були у виснаженому стані, один мав інфіковану рану — чоловікам надали першу медичну допомогу. Четвертого українця, якого шукали окремо понад п’ять годин, також вдалося знайти живим і неушкодженим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube