У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Німці вважають, що діючий уряд не спроможний впоратися з викликами, які стоять перед країною та тяжіють в сторону правих партій
У серпні майже 64% громадян Німеччини заявили, що не хочуть бачити на чолі своєї держави уряд Олафа Шольца. За останній місяць кількість незадоволених його роботою зросла одразу на 10 %. Причиною падіння підтримки є затяжна економічна криза в Німеччині, частково спровокована російською агресією проти України.
Німецьке видання Bild опублікувало результати опитування інституту дослідження громадської думки INSA. Згідно з ними, лише 22% хотіли б зберегти уряд, який утворили спільно Соціал-демократ (СДПН), Партія "зелених" та Вільні демократи (ВДП). Наразі особисто канцлером Олафом Шольцом незадоволені аж 70% респондентів.
СДПН підтримує 18% громадян — це на два пункти менше, ніж минулого тижня. Тепер партія Шольца на три пункти відстає від праворадикальної “Альтернативи для Німеччини” (AfD), яка набирає 21%. Але лідером підтримки є консервативний блок ХДС/ХСС, який набирає рекордні 27%. Четверте місце у цьому рейтингу належить Партії "зелених" з її 14% та ВДП з 8%. Крайні ліві Die Linke стабільно мають 5%.
На початку правління, у 2021 році, уряд Шольца підтримувало понад 60% населення. У серпні 2022 року рейтинг опустився до 39%. Коаліцію Соціал-демократів (СДПН), партії "зелених" та Вільних демократів (її за партійними кольорами називають “світлофор”) від початку створення вважали нестійкою через багато взаємозаперечних позицій основних гравців, зокрема і щодо стратегічного курсу ФРН. Шольц, на відміну від його партнерів по коаліції, є прихильником політики на зближення з Китаєм.
Але головною причиною падіння підтримки уряду стала російсько-українська війна, наслідком якої було значне подорожчання енергоносіїв та спричинене ним падіння економічного виробництва в країні. З іншого боку, попри те, що Німеччина стала другим за величиною донором військової допомоги після США, канцлера критикують за нерішучість в підтримці України та затримки з постачанням обіцяної техніки. Водночас на тлі зростання занепокоєння напливом мігрантів по всій Європі спостерігають наростання підтримки праворадикальних партій.
Раніше ми докладно писали про те, як і чому наплив мігрантів впливає на політичний ландшафт країн ЄС. Інформатор також розповідав, що члени “Альтернатива для Німеччини” були причетними до спроби відновлення монархії в ФРН та до чого тут москва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.