«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Німці вважають, що діючий уряд не спроможний впоратися з викликами, які стоять перед країною та тяжіють в сторону правих партій
У серпні майже 64% громадян Німеччини заявили, що не хочуть бачити на чолі своєї держави уряд Олафа Шольца. За останній місяць кількість незадоволених його роботою зросла одразу на 10 %. Причиною падіння підтримки є затяжна економічна криза в Німеччині, частково спровокована російською агресією проти України.
Німецьке видання Bild опублікувало результати опитування інституту дослідження громадської думки INSA. Згідно з ними, лише 22% хотіли б зберегти уряд, який утворили спільно Соціал-демократ (СДПН), Партія "зелених" та Вільні демократи (ВДП). Наразі особисто канцлером Олафом Шольцом незадоволені аж 70% респондентів.
СДПН підтримує 18% громадян — це на два пункти менше, ніж минулого тижня. Тепер партія Шольца на три пункти відстає від праворадикальної “Альтернативи для Німеччини” (AfD), яка набирає 21%. Але лідером підтримки є консервативний блок ХДС/ХСС, який набирає рекордні 27%. Четверте місце у цьому рейтингу належить Партії "зелених" з її 14% та ВДП з 8%. Крайні ліві Die Linke стабільно мають 5%.
На початку правління, у 2021 році, уряд Шольца підтримувало понад 60% населення. У серпні 2022 року рейтинг опустився до 39%. Коаліцію Соціал-демократів (СДПН), партії "зелених" та Вільних демократів (її за партійними кольорами називають “світлофор”) від початку створення вважали нестійкою через багато взаємозаперечних позицій основних гравців, зокрема і щодо стратегічного курсу ФРН. Шольц, на відміну від його партнерів по коаліції, є прихильником політики на зближення з Китаєм.
Але головною причиною падіння підтримки уряду стала російсько-українська війна, наслідком якої було значне подорожчання енергоносіїв та спричинене ним падіння економічного виробництва в країні. З іншого боку, попри те, що Німеччина стала другим за величиною донором військової допомоги після США, канцлера критикують за нерішучість в підтримці України та затримки з постачанням обіцяної техніки. Водночас на тлі зростання занепокоєння напливом мігрантів по всій Європі спостерігають наростання підтримки праворадикальних партій.
Раніше ми докладно писали про те, як і чому наплив мігрантів впливає на політичний ландшафт країн ЄС. Інформатор також розповідав, що члени “Альтернатива для Німеччини” були причетними до спроби відновлення монархії в ФРН та до чого тут москва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.