Західні столиці поступово приходять до усвідомлення рівня стратегічних загроз від "персоналістських" режимів
Впливове німецьке видання Bild опублікувало матеріал на основі секретних матеріалів Бундесверу. Виявляється, німецька армія готується до можливого нападу армії рф на країни НАТО взимку 2024-2025 років - заяви про те, що сценарії були лише планами на навчаннями відповідний факт не скасовують. Про загрозу російського імперіалізму країни Східної Європи говорять вже давно, але Західні держави ЄС все ще зі скепсисом розглядали таку перспективу. Матеріал Bild став одним з перших, який готує Захід до тяжкого пробудження.
Німецький таблоїд Bild заявляє, що отримав доступ до документів, які свідчать, що Бундесвер готується до бойових дій проти росії вже в лютому наступного року. Пізніше стало відомо, що мова йде про саме План навчань, який отримав назву „Bündnisverteidigung 2025 «— «Оборона Алянсу 2025».
Стратеги НАТО моделюють ситуацію, за якою росія додатково мобілізовує 200 тисяч солдатів, аби вже в лютому 24 року розпочати нову масштабну атаку на Київ і вона виявилася успішною. Після цього москва використовує напрацьовану методику гібридної агресії проти країн Балтії, аби створити «казус беллі» і проводить військові навчання в Білорусі.
Бундесвер вважає, що вже в грудні 2024-го росіяни могли б розпочати атаку на Литву чи Польщу, створюючи «Сувальський коридор» — сухопутний шлях до свого анклаву Калінінграду. Це дає можливість захопити стратегічно важливі напрямки, перерізати сухопутний шлях із Польщі до балтійських країн, а потім зосереджується на обороні. За сценарієм, кремль планує діяти за принципом «деескалації через ескалацію», роблячи ставку на те, що Північноатлантичний альянс проявить слабкість і злякається розв’язувати ядерну війну.
За такого розвитку подій Бундесвер планує в лічені тижні відправити на фронт тридцять тисяч німецьких солдатів. Весь контингент НАТО має складати 300 тисяч осіб.
Директор Центру передового досвіду НАТО зі стратегічних комунікацій Яніс Сартс зауважив, що йдеться не про розшифровані розвіддані, а про план навчань. Альянс готується до різних варіантів подій, у тому числі й до описаних у матеріалі Bild.
«Про статтю «Bild» Bild отримав сценарій навчання, який завжди є уявною ситуацією для перевірки військових можливостей на тій чи іншій території. Колись сценарії були абсолютно фіктивними з неіснуючими країнами та географічною зоною. Існуючі країни та географічні регіони тепер більш застосовні», — заспокоює Сартс.
Але «випадковості невипадкові»: матеріал про підготовку оборони Європи з’явився в критично важливий час, коли Захід намагається оцінити небезпеку від падіння підтримки України, а кремль витирає слину в надії, що НАТО от-от розпадеться через внутрішні суперечності. Матеріал, який найімовірніше потрапив до рук журналістів із відома Бундесверу, також демонструє кремлю, що Альянс готується до найрізноманітніших варіантів, які ще недавно вважав неймовірними.
Час гіпотетичної атаки — лютий 2025 року теж обрано не випадково: якщо на президентських виборах у США переможе Дональд Трамп, відбуватиметься передача влади. Навіть якщо перевага буде на боці Джо Байдена, то ще далеко не факт, що не дійде й до громадських заворушень. У цей час Альянс буде найбільш вразливим для ворожих атак.
Новина з публікацією Bild справила ефект бомби в західноєвропейському інформаційному просторі, проте країни східного флангу НАТО стискають плечима: вони кажуть про небезпеку імперських амбіцій кремля практично від моменту розпаду СРСР. Мало того, на них довгий час із жалем дивилися як на глибоко травмованих тоталітарним минулим.
Лише за минуле півріччя ціла низка лідерів східноєвропейських держав заявляли, що кремль готує війну проти НАТО. Про це говорив президент Латвії Едгарс Рінкевичс, президент Польщі Анджей Дуда, цього остерігається президент Чехії Петер Павел, очільники Литви, Фінляндії та Естонії. Місяць тому шеф Польського національного агентства безпеки Яцек Севєра заявив, що росія може напасти на країни НАТО впродовж трьох років.
Колишній керівник підрозділу з хімічної зброї армії Великої Британії Геміш де Бреттон-Гордон вважає, що Західна Європа не сприймала серйозно такі попередження. Він переконаний у цьому, оскільки інакше потік озброєння та грошей до України ніколи б не пересихав. У своїй статті для The Telegraph де Бреттон-Гордон зазначає, що путін із задоволенням спостерігає, як через передвиборчі баталії в США не можуть затвердити допомогу Києву, як зриваються поставки озброєння для Києва з Європи. Тепер він розраховує, що роз’єднаний Захід не здатний на консолідовану відповідь і він може змінити хід подій в Україні.
«На мою думку, єдиною зброєю, яку має росія, яка могла б досягти цього в цей період часу, була б тактична ядерна зброя або якась хімічна чи біологічна атака… Як і Сталін, Путін має ненаситне его і прагне досягти величі за будь-яку ціну. Ті на Заході, які вірять, що після припинення вогню може відбутися повернення до «нормальності», є повними дурнями», — вважає експерт.
Схоже, публікація Bild стала однією з перших у Західній Європі, у якій для широкої публіки, а не для експертного середовища описано перспективи прямого зіткнення з російською війсковою машиною. Страшне усвідомлення, що війна стукає у їхні двері, поступово проникає до дрімливої громадської думки Заходу.
«Через п’ять років ми зможемо побачити кілька театрів бойових дій, зокрема з росією, Китаєм, Іраном і Північну Корею… Запитайте себе, дивлячись на сьогоднішні конфлікти в усьому світі, більш імовірно, що це число зростає чи зменшується? Я підозрюю, що ми всі знаємо відповідь. Ймовірно, воно буде зростати, 2024 рік буде точкою перелому», — заявив у своїй першій промові міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.