Шкарлет припустився помилки у власному прізвищі у заяві на звільнення

Читать на русском

Міністр освіти та науки написав своє прізвище дещо за французьким правописом

Читать на русском
Шкарлет
Шкарлет вже не міністр освіти

Міністр освіти та науки написав своє прізвище дещо за французьким правописом

У суботу, 18 березня, звільняючись з посади міністра освіти та науки, Сергій Шкарлет написав заяву до Верховної ради з проханням звільнити його за власним бажанням. Але, можливо від хвилювання, пропустив букву у власному прізвищі. 

Помилку помітив нардеп Ярослав Железняк та опублікував фото аркуша у своєму каналі. 

На фото заяви видно, що замість "Шкарлет" у шапці заяви написано "Шарлет". Вийшло дещо за французькою манерою. Однак, у ВР зрозуміли, від кого ця заява. 

 

Мітинги студентів з вимогою відставки Шкарлета 

На початку 2022 року Україною прокотилася серія мітингів з вимогою відставки Сергія Шкарлета. За ініцативою Києво-Могилянської академії, на вулиці вишли студенти багатьох вищих навчальних закладів України ледь не у всіх обласних центрах. Вони заявляли, що не хочуть міністра-плагіатора та вимагали чесних виборів ректора Києво-Могилянської академії. Активісти розгорнули банери, співали глузливі музичні треки, танцювали та вигукували "Шкарлета геть!", вимагаючи його відставки

Безстроковий страйк тривав від початку лютого кілька тижнів, а потім почалась війна. Шкарлета не звільнили. Але МОН пішло на поступки і скасувало свій наказ про повторні вибори президента "Могилянки".

Заміна у команді

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, що на заміну Шкарлету готують Оксена Лісового. Він від 2010 року очолює Малу академію наук і має кілька державних нагород у галузі освіти. 

Лісовий - доцент, кандидат філософських наук. З перших днів війни він захищає Україну зі зброєю в руках. На фронт, де перебуває і тепер, пішов добровольцем. 

Раніше Інформатор повідомляв, що Шмигаль оголосив про кадрові зміни в уряді вже з наступного тижня. 

До Верховної Ради вже надійшли три заяви про відставку: від міністра освіти і науки Шкарлета, міністра цифрової трансформації Федорова, а також міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Рябікіна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.