Українські військові ховають техніку під сітками, а цивільні - шукають шляхи вижити. У NYT попереджають: дрони зробили цю війну ще кривавішою
Сучасна фаза російського наступу на сході України відзначається масовим використанням росіянами дронів. Вони завдають ударів по всьому, що хоч якось рухається. Навіть далеко від лінії бойового зіткнення будь-яка активність - чи то військова, чи цивільна - може стати ціллю.
Американське видання The New York Times повідомляє, що для військових в умовах постійного повітряного стеження та атак, особливо у темну пору доби, навіть елементарне переміщення до позицій перетворюється на ризик для життя. Як пояснив представник 28-ї окремої механізованої бригади Євген Алхімов, тепловізори на ворожих безпілотниках суттєво ускладнюють нічне пересування. Найменше укриття в лісосмузі чи в кущах може стати шансом вижити, адже на відкритій місцевості шансів майже немає.
Окремо в NYT підкреслюють, що українські військові часто не мають доступу до сучасної ППО на передовій. Західні системи типу Patriot надто вразливі до ударів у прифронтових зонах, тому захисники змушені покладатися на старе радянське озброєння - наприклад, на ЗУ-23 або великокаліберні кулемети. Щоб уникнути виявлення, їх маскують сітками, ховають у виритих укриттях.
Окрім небезпеки для військових, російські дрони створюють постійну загрозу для цивільного населення та гуманітарних місій. Евакуація людей часто ускладнюється через ризик бути атакованими просто дорогою. У NYT резюмують: безпілотники зробили війну в Україні ще жорстокішою, збільшивши кількість жертв серед мирного населення.
Попри високу інтенсивність атак, масштабний російський літній наступ, який стартував декілька тижнів тому, не демонструє суттєвого просування. Як свідчать дані OSINT-аналітиків Playfra, українська армія протистоїть ворогу, зокрема завдяки новій лінії оборони на Донбасі, яку почали будувати ще у березні. Оборонна смуга протяжністю понад 350 км розтягнулася від Харкова до Запоріжжя, охоплюючи стратегічні ділянки - Краматорськ, Слов’янськ, Добропілля, Межову, Вільне Поле та інші.
Ці укріплення мають стримати темп наступу ворога. Вони також мають виснажити його ресурси й виграти час для української сторони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.