США візьмуть участь у засіданні "коаліції рішучих", яке відбудеться у Парижі 6 січня
Сполучені Штати Америки візьмуть участь у засіданні "коаліції рішучих". Воно відбудеться у Парижі 6 січня та проводиться на запрошення президента країни Емманюеля Макрона. Американців представить там спецпосланець Стів Віткофф.
Про це пише Reuters із посиланням на заяву Білого дому. Це буде перший випадок участі США у засіданні "коаліціх рішучих".
Радник та спецпосланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф вже, певно, перебуває в дорозі до Парижа.Туди він має прибути вже завтра - у вівторок, 6 січня.
Водночас до засідання планує долучитися і зять американського лідера Джаред Кушнер. Він теж є учасником переговорної групи щодо мирної угоди.
Напередодні Зеленський наголосив, що для України критично важливо зберегти подальшу підтримку міжнародних партнерів. За його словами, саме стабільність і передбачуваність допомоги здатні підштовхнути російського диктатора Путіна до дипломатичних кроків.
Також президент повідомив про підготовку нової зустрічі з представниками команди президента США Дональда Трампа. За його словами, участь американської сторони вже підтверджена. Зустріч планують на 6 січня. Він додав, що після цієї зустрічі планується вже безпосередній діалог на рівні лідерів, у межах якого сторони доопрацьовуватимуть ключові безпекові документи.
Він також повідомив про підготовку до важливих дипломатичних зустрічей у Європі, які відбудуться вже цього тижня. За його словами, Україна водночас готується до двох можливих варіантів розвитку подій - дипломатичного та оборонного, якщо Росія не піде на мир. Про це глава держави заявив під час вечірнього звернення у неділю, 4 січня.