У Мінцифри вказують, що тестування 5G стимулюватиме українців оновити свої смартфони та купувати пристрої з підтримкою 5G
В Україні планується пілотний запуск 5G у трьох містах - Львові, Одесі, Києві, який триватиме два роки, щоб перевірити сумісність обладнання з військовими мережами. Технологія 5G забезпечить швидкість інтернету в 10 разів вищу за 4G, а повноцінний запуск очікується до 2030 року. Про це 12 листопада розповів керівник напряму розвитку мобільного інтернету Міністерства цифрової трансформації Станіслав Прибитько.
Представникам бізнесу тестування 5G надасть можливість перевірити використання цієї технології для комерції. Тобто для можливості розробки програмного забезпечення для девайсів.
"Тестування 5G надасть можливість представникам бізнесу перевірити використання цієї технології для комерції. Тобто для можливості розробки програмного забезпечення для девайсів, які підтримують 5G-технологію, розробки певних датчиків чи інших типів обладнання", - заявив Прибитько.
За словами представника Мінцифри, відомству також потрібно прокомунікувати з виробниками смартфонів, щоб вони оновили програмне забезпечення та дозволили в Україні використовувати технологію 5G. Це окреме завдання, бо автоматично 5G не працює по всьому світу.
"Треба також зробити певні підготовчі роботи зі сторони виробників обладнання. Крім того, час для тестування дозволить підготуватись до аукціону для продажу ліцензій на 5G по всій країні, затвердити умови ліцензій для 5G та визначити вартість частот, які потім будуть продані на аукціоні", – поянив Прибитько.
Тестування 5G, на його думку, стимулюватиме українців оновити свої смартфони та купувати пристрої з підтримкою 5G. Зараз в Україні близько 15,5% телефонів підтримують 5G. Відповідно до змін плану радіочастот тестування розпочнеться зі Львова. Оператори встановлять там базові станції, які підтримують цю технологію.
"Держава та бізнес протягом певного часу будуть вивчати вплив цього обладнання на військове обладнання. І після того такого внутрішнього тестування, якщо не буде жодних проблем із взаємодії між базовими станціями та військовим обладнанням, можна буде продовжити тестування в Києві та Одесі", – вказав Прибитько.
Звичайні абоненти зможуть скористатися послугами швидшого інтернету. Мережі запустять у центрах міст. А от повноцінна мережа 5G з'явиться в Україні лише після завершення воєнного стану – за рік після цього можна буде говорити про аукціон на частоти 5G.
1 листопада очільник Мінцифри Михайло Федоров повідомив про запуск пілотного 5G в трьох містах України. Під час випробувань НКЕК та Український державний центр радіочастот перевірять, чи обладнання 5G не впливає на роботу військових мереж.
"5G здатен передавати дані в 10 разів швидше, ніж 4G, тому створює нові можливості для обміну великими обсягами інформації на надвисоких швидкостях. Це один із ключових кроків до повноцінного запуску 5G в Україні, який ми плануємо завершити до 2030 року. Також постанова забезпечить більшу гнучкість для операторів — частоти 2100 МГц тепер можна буде використовувати не тільки для 3G, а й для технологій 2G або 4G. А припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнить їх для мобільного зв’язку. Працюємо над забезпеченням якісного звʼязку попри повномасштабну війну", - вказав Федоров.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.