Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Поки що не відомо, чи викликає штам більш тяжкий перебіг коронавірусної хвороби
Новий штам "Омікрон" продовжує турбувати науковців в усьому світі. Поки що невідомо, чим він небезпечний, але глава МОЗ України Віктор Ляшко пояснив, як штам може вплинути на діагностику коронавірусу в Україні. За його словами, у країні зараз працює система моніторингу поширення штамів.
Про це він заявив на брифінгу, – передає Інформатор .
«Наразі нового штаму коронавірусу «Омікрон» не виявлено на території України», – повідомив Ляшко.
За його словами, поява нових небезпечних штамів – можливий наслідок нерівномірності розподілу та сумніву щодо вакцинації у світі. Вперше про появу цього штаму Всесвітню організацію охорони здоров'я було повідомлено з Південної Африки 24 листопада 2021 року. Повідомлення збіглося за часом з зростанням кількості випадків COVID-19 в останні тижні у Ботсвані та Південній Африці.
«Але епідеміологічні дослідження, які підтвердять чи спростують, чи пов'язані зростання кількості випадків із новим штамом, продовжуються», – зазначив Ляшко.
Також поки що не відомо, чи викликає штам більш тяжкий перебіг коронавірусної хвороби. Він розповів, що спостерігається зростання кількості госпіталізацій у Південно-Африканській республіці, але це може бути пов'язане зі збільшенням загальної кількості інфікованих людей, а не внаслідок інфікування саме штамом Омікрон.
Перші випадки інфікування штамом «Омікрон» були зафіксовані у молодих людей (студентів університетів), які зазвичай мають легший перебіг хвороби. Тому для розуміння особливостей перебігу хвороби після інфікування «Омікроном» потрібен час – від кількох днів до кількох тижнів.
Як вплине цей штам на діагностику коронавірусу в Україні
«Наразі в Україні - ПЛР тест-системи, які використовують щонайменше дві мішені для виявлення вірусу. При тому, що ПЛР тест-системи орієнтуються на найбільш стабільні ділянки гена, а не на S-білок, чутливість та специфічність тест-систем не повинна бути знижена», – пояснив Ляшко.
Він уточнив, що нині в Україні діє система моніторингу поширення штамів коронавірусу. На рівні областей існує певний резерв ПЛР систем визначення штаму «Дельта». Усі не-«Дельта» зразки підлягатимуть обов'язковому повногеномному секвенуванню.
Нагадаємо, ті, що перехворіли на коронавірус можуть легше заразитися «Омікроном» ніж іншими штамами COVID-19.
Крім того, українців просять утриматися від поїздок до низки країн Африки через штам «Омікрон».
Також Інформатор писав, як виглядає штам коронавірусу «Омікрон».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .