До сезону дитячих подарунків батькам слід поставитись відповідально. Обирайте іграшки вдумливо
Час подарунків - стрімко наближається! Найбільше на них передбачувано чекають діти, та обираючи їх для своїх дітлахів, слід пам'ятати про деякі принципи щодо ігор.
"Гра мусить бути джерелом позитиних емоцій та імпровізації, водночас дитина повинна сама обирати її, а батьки чи дорослі не повинні примушувати її гратися в ту чи іншу гру. Про це навіть сказано в Конвенції захисту прав дитини ООН", - підкреслив популярний український педіатр, лікар Євген Комаровський.
За його словами, існує безліч ігор, що прямо впливають на здоров'я дітей. Найбільш поширеними джерелами алергії у дітей є плюшеві іграшки. Тож, медик радить не заохочувати родичів дарувати вашим дітям такі, адже, на його думку, однієї-двох таких дитині буде цілком достатньо.
Експерти з іграшок перш за все радять батькам купувати для дітей ляльки, бо найсильнішим потягом дитини є копіювання поведінки батьків. А отже вони прагнуть мати предмет, який би дозволив їм робити з ним усе те, що батьки роблять по відношенню до самиї дітей - одягати, сповивати, годувати тощо. Це сприяє розвитку дитини. Хлопчикам теж можна дарувати ляльки, і це цілком органічно в сім'ях, де тато займається дитиною.
Таку саму роль виконують іграшки, які імітують діяльність тата чи мами - кухні з іграшковим посудом, пластикові набори інструментів для ремонту тощо.
Все це розвиватиме дрібну моторику рук та творчу складову.
Кубік Рубіка та "Вежа" (або - Дженга. - Прим. ред.) теж підійдуть.
Даруйте дітям до свят костюми, радить педіатр: космонавтів, супергероїв, тварин. На свята це особливо доречно, крім того, це дозволить дяітям відчути себе іншими - особливими персонажами та запам'ятається надовго, можливо, як одне з найбільш яскравих плям про власне дитинство!
За словами лікаря Комаровського, існує міжнародна петиція, що забороняє дарувати дітям іграшкову зброю, яка імітує справжню. Цього не радять дитячі психологи.
Лікар Комаровський наголосив, що якщо ви не подаруєте дитині іграшку, вона знайде її в оточуючому середовищі (це не завжди безпечно, та тим не менше).
На питання про найкращу розвиваючу іграшку для дитини педіатр відповів наступним чином - це люблячий дорослий, що приділяє дитині достатньо уваги, терпляче відповідаючи на всі її запитання. Адже іграшка має бути лише додатковим засобом комунікації, а не повністю замінювати її. А батьки мусять під час дитячої гри надавати малечі невтомні відповіді на всі ті питання, які у дітлахів виникають! Тільки така гра має сенс, пояснив лікар Комаровський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.