Ресторанів за час війни поменшало, тож буде простір для відкриття нових цікавих проектів
Експерт в ресторанному бізнесі України Ольга Насонова зробила прогноз про те, що чекає на ресторанний бізнес України після війни. Вона прогнозує, що все буде добре. Настільки добре, що буде справжній ресторанний бум, будуть відкриватись різні заклади, різні формати, ідеї фонтаном. Ольга Насонова перелічила основні тренди.
На думку експертки, розквітне все, що порушує комендантську годину, якої вже не буде.
“Уявляете, вночі нікуди не спішити, і переміщатись з бару в бар? Не віриться, що таке колись було. А тому, будуть відкриватись и працювати ну дуже активно бари, нічні клуби, навіть банальні дискотеки. Пити будуть багато, найчастіше коктейлі, але і пиво не буде відставати. Відкриття барів - основний помітний тренд в ресторанному бізнесі після війни”, - пише Ольга Насонова.
Експертка підкреслює, що це не любов до антикваріату. Це спогади про щасливі мирні часи. А тому, будуть популярними прості та зрозумілі страви: картопля з котлетою, шашлики, хліб з маслом, без масла, олів'є, шуба, піца з ковбасою.
“Шаурма в цей перелік не входить, бо вже розвилась. А от пекарні з крафтовим хлібом та випічкою - входять. Як я вже писала, еліта зараз їсть хліб, і носом не крутить, що калорії”, - пише Ольга Насонова.
В протилежність розвинутому зараз тренду на економію, зовсім логічному під час війни, після війни буде попит на розкішне життя. Точніше, його атрібути, бо на справжню роскіш не всім вистачить. Атрібути це: розкішні (а не лаконічні) інтер'єри з мармуром та кришталем, устриці, просеко, фуагра, трюфеля, шикарний посуд.
“Зрозуміло, що зараз жоден світовий ресторанний бренд не захоче ризикувати та продавати франчайзінг в Україну. Але всі ж бачать, як розвивається Макдоналдз, забиваючи для себе ключові місця. А тому, не за горами відкриття і інших брендів. Крім того, в Україну можуть повертатись підприємці, які вже відкрили щось в інших країнах, і тепер зможуть повторити це в Україні. Або класична тема ресторанних іновацій: поїхати кудись, побачити цікаве, повторити це тут. І таке буде, якщо їздили можна буде вільно”, - пише Ольга Насонова.
З прильотом першого цивільного літака в Україну повалять іноземні туристи. Всім буде цікаво: а як це війна? А що тут було? І будуть їздити, як колись на Чорнобиль за гострими відчуттями. І нарешті ресторани з українською кухнею отримають справжні потоки. А з ними і українські вина, і різні мерчі.
Суші, фо бо, лапша, рамени, вокі - все це навіть під час війни користується попитом. Бо це єдина доступна екзотика. А після війни в Україну повернуться перелякані носії азійської кухні, і напрямок розквітне.
Ресторани в ТЦ останні роки почувались не дуже добре. ТЦ закривались на тривогу, багато дітей виїхало, сім'ї розділені. А якщо це зміниться, є шанс на повернення сімейних закладів та розвитку ТРЦ, особливо у бік літери Р - розваг.
“Ну а взагалі, платоспоможних людей залишиться не так багато, тому боротьба буде за кожного гостя. Але і ресторанів за час війни поменшало, тож буде простір для відкриття нових цікавих проектів. Але це зовсім інша історія”, - підсумувала Ольга Насонова.
Як раніше повідомляв Інформатор, у Києві за 2024 рік закрилися 120 ресторанів та кафе. З причин - брак грошей і часу, аби "злетіти", неправильна концепція, а у випадку зі старими, знаними, закладами - нестача ресурсу на зміни. Були й такі, що відкрилися у "нещасливих" місцях: там, де сталися прильоти, чи в бізнес-центрах, у яких так ніхто й не вирішив винаймати площі під роботу компаній. Фахівчиня з ресторанного консалтингу Ольга Насонова розповіла про типові причини, з яких власникам доводиться виходити з бізнесу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.