Що буде з курсом гривні, розповів очільник НБУ

Стійкість валютного ринку для НБУ є одним із елементів, завдяки якому він буде забезпечувати поступове повернення інфляції до інфляційної цілі 5% на горизонті політики протягом найближчих років, сказав Андрій Пишний

Голова НБУ Андрій Пишний
Голова НБУ Андрій Пишний

Національний банк України в умовах структурного дефіциту валюти під час війни зберігає стійкість валютного ринку через продаж доларів. Це виключає різкі зміни курсу. Про це 1 листопада заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв’ю каналу ICTV.

 


За словами банкіра, не потрібно плутати насправді термін стійкість валютного ринку з фіксованим курсом.

«Стійкість валютного ринку означає, що процеси на валютному ринку відбуваються в залежності від попиту й пропозиції, але за участю Національного банку, який дозволяє курсу рухатися в бік зростання або, відповідно, зниження, зрізаючи небезпечні піки, які, власне, і створюють ризик для стійкості валютного ринку, намагаючись вплинути на курсові очікування», — сказав він. 

Пишний нагадав, що рік тому Національний банк перейшов до керованої гнучкості, яка прийшла на заміну фіксованому курсу і мала на меті зробити економіку стійкішою, зробити економіку такою, яка здатна поглинати шоки як внутрішні, так і зовнішні.

«У чому проблема фіксованого курсу? Фіксований курс створює ситуацію, коли економічні агенти, українські підприємства — імпортери, експортери — відповідним чином не відчувають валютні ризики. Але так українська економіка з огляду на війну функціонує зараз в глибокому структурному дефіциті. Через це присутність Національного банку на ринку залишається. Але водночас НБУ робить усе для того, щоб опит і пропозиція валюти набували дедалі більшого значення при визначенні відповідної курсової динаміки, забезпечуючи при цьому стійкість валютного ринку», — додав він.

Важливим також є те, що Національний Банк перейшов до режиму інфляційного таргетування.

«Стійкість валютного ринку для НБУ є одним із елементів, завдяки якому він буде забезпечувати поступове повернення інфляції до інфляційної цілі 5% на горизонті політики протягом найближчих років», — сказав він.

Пишний нагадав, що інфляція прискорилась і вона це є наслідком певних факторів, які будуть вичерпувати свій вплив по мірі вплину часу.

«Але водночас монетарна політика НБУ, курсова і процентна, має суттєвий вплив на ці процеси, і стійкість валютного ринку — це один із вагомих факторів, аби інфляція залишалась в контрольованих параметрах і з плином часу наближалася до тієї цілі, яку ми вважаємо оптимальною для того, щоб підтримати і розвиток кредитування і розвиток економіки. Я нагадаю, що ця ціль 5% на горизонті найближчих років», — сказав Пишний.

«НБУ не лише залишив облікову ставку на рівні 13%, але й опублікував новий макропрогноз, який передбачає, що інфляція в наступному році буде сповільнюватися в другому півріччі 2025 оку, облікова ставка залишатиметься незмінною щонайменше до кінця першого півріччя наступного року», — додав він.

Курс валют на сьогодні

Image Дізнайтесь актуальну інформацію станом на 22.01.2025
Валюта
Покупка
Продаж
usd
42.17
42.17
eur
43.64
43.64
Всі новини про гроші

Податкова мінімізація через ФОПів - НБУ зобов’язав банки повідомляти про таких клієнтів

Національний банк надав банкам і небанківським фінансовим установам рекомендації щодо виявлення механізмів так званого «дроблення бізнесу». Застосування таких механізмів може свідчити про розроблення та використання схем з метою ухилення від сплати податків, що полягають у штучному розподілі ведення бізнесу юридичної особи через інших суб’єктів господарювання, зокрема залучення ФОПів, які мають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

В листі Національного банку до банків, небанківських установ та банківських асоціацій міститься опис схеми податкової оптимізації. Певні ознаки можуть свідчити про зв’язки між юридичною особою та ФОП. Як зазначив Національний банк у листі, якщо за результатами аналізу є підстави вважати, що діяльність суб’єкта господарювання може бути пов’язана з ухиленням від сплати податків, фінансові установи мають повідомити Держфінмоніторинг про такі фінансові операції, а також прийняти рішення щодо подальших ділових відносин з урахуванням виявлених ризиків у порядку, визначеному законодавством у сфері фінансового моніторингу.

“Дотримуючись цих рекомендацій, банки та небанківські фінансові установи зможуть удосконалити свої внутрішні системи запобігання та протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та підвищити ефективність управління ризиками”, - йдеться в заяві НБУ.

Як раніше повідомляв Інформатор, за неоформлених працівників штраф складає на сьогодні — 71 000 грн. І це один з семи штрафів , про які обов’язково повинні знати ФОП

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube