Вибори в США та старт опалювального сезону в Україні: прогноз курсу долара та євро на 4-8 листопада

Головною проблемою та викликом для Нацбанку на найближчий місяць-два стане не стільки курс гривні щодо долара та євро, скільки стрімко зростаючі ціни, які підривають довіру до гривні, як інструменту накопичення

Вибори в США та старт опалювального сезону в Україні
Вибори в США та старт опалювального сезону в Україні

У вівторок, 5 листопада, у США відбудуться президентські вибори, але за день до голосування очевидного лідера немає. Непередбачуваність результатів волевиявлення американців робить так само непередбачуваними як подальші перспективи долара, так і загальний геополітичний розклад у всьому світі. України це стосується безпосередньо не лише за курсом долара щодо гривні, а й за всім економічним блоком — від розмірів фінансової допомоги та ЗВР до динаміки ВВП. Фінансовий аналітик Олексій Козирев 4 листопада дав прогноз курсу долара та євро. 

Безпосереднє голосування в США 5 листопада, дані екзитполів, перші результати за ключовими штатами та заяви обох кандидатів негайно позначатимуться на поведінці всіх світових ринків, у тому числі і на парі євро/долар, що автоматично впливатиме і на курс євро в Україні. Вже 7 листопада Федрезерв оголосить своє рішення щодо відсоткової ставки. Рівень інфляції США дозволяє ФРС продовжити пом'якшення грошово-кредитної політики, що просто необхідно американській економіці. 

“Для України це означає коливання євровалюти щодо гривні в межах від 41,5 до 62,25 копійок на євро, що є дуже суттєвим. Щоб уникнути такого рівня потрясінь на нашому міжбанку, Нацбанку доведеться з 4 до 8 листопада оперативно реагувати на будь-які суттєві коливання курсу долара (і, опосередковано, євро) на нашому ринку. Щодо готівкового ринку, то тут від власників обмінників варто очікувати на розширення спреду між купівлею та продажем євро в межах від 20 до 40 копійок на євро, і навіть до 50 копійок. Особливо 5 листопада та 7 листопада, у моменти пікової напруги фінансових та політичних пристрастей у США. Євро залишиться головним інструментом для валютних спекуляцій на готівковому ринку”, - зазначив Олексій Козирев.

Серед внутрішніх чинників, які впливатимуть на курс гривні, експерт відзначає підключення комерційних та житлових об'єктів до опалення, що збільшує потребу у валюті в імпортерів енергоносіїв. Зростання попиту на валюту з боку цієї групи клієнтів банків чинитиме додатковий тиск на курс гривні на міжбанку. Раніше, у вересні-жовтні, частина такого зростаючого попиту покривалася не лише інтервенціями Нацбанку, а й експортерами-аграріями. Але зараз, до нового періоду сплати податків, багато сільгоспвиробників закриватимуть свої потреби у гривні невеликими продажами валюти. Це знизить загальні обсяги валютного виторгу, що продається ними на торгах, додаючи роботи Нацбанку. З огляду на всю сукупність зовнішніх та внутрішніх чинників, на нашому міжбанку у першій декаді листопада збільшуватиметься дефіцит валютної пропозиції. Всю різницю доведеться закривати Нацбанку за рахунок інтервенцій. У результаті курс долара (як офіційний, так і міжбанківський) ще більше залежатиме саме від цінників інтервенцій регулятора.

“За моїм прогнозом, Нацбанку для утримання ситуації на міжбанку під повним контролем цього тижня доведеться витратити до $650−920 млн із резервів. Ці ресурси регулятор наразі має, що підтвердили й чиновники НБУ 31 жовтня під час пресконференції за результатами засідання регулятора щодо облікової ставки. А названа цифра очікуваної міжнародної фінансової допомоги $16 млрд до кінця 2024 року вселяє певний оптимізм щодо перспектив збереження відносної стабільності нацвалюти найближчим часом”, - зазначив Олексій Козирев. 

На думку експерта, у цій ситуації головною проблемою та викликом для Нацбанку на найближчий місяць-два стане не стільки курс гривні щодо долара та євро, скільки стрімко зростаючі ціни, які підривають довіру до гривні, як інструменту накопичення. У подібних умовах суттєва девальвація гривні лише додасть «палива» для подальшого зростання цін у країні. Для НБУ такий сценарій є неприйнятним (хоча, частково, він би влаштував Мінфін).

Традиційно, до чинників, які впливають на настрої валютного ринку, варто віднести обстановку на фронтах та новини від наших міжнародних партнерів щодо фінансової допомоги, її графіків та обсягів.

“Якщо на фронтах напруженість лише посилюється, то щодо міжнародної фінансової підтримки ситуація є позитивнішою. Чиновники Нацбанку говорять про отримання до кінця року фінансової допомоги у розмірі до $16 млрд, що підстрахує бюджет України, курс гривні на ринку та збільшить обсяг ЗВР, навіть з огляду на витрати Нацбанку на підтримку курсу нацвалюти та негативне сальдо торгівлі”, - зазначив Олексій Козирев.

Прогноз курсу долара та євро на 4−8 листопада

На думку експерта, НБУ продовжить активно «заливати» міжбанк доларом, закриваючи щодня від 40% до 70% від загального обсягу торгів. Із огляду на підвищену міжнародну турбулентність та додаткові виклики цього тижня, йому доведеться ще активніше виходити на торги з інтервенціями.

“Особливо небезпечними за коливаннями курсу долара та євро будуть 4, 5 та 7 листопада. На період із 4 до 8 листопада я прогнозую дуже серйозні ралі за парою євро/долар у межах широкого коридору від 1,068 до 1,095 долара за євро. Причому практично всі дні цього тижня чинники геополітики (з його більшою, порівнюючи з економікою, непередбачуваністю) буде основним драйвером як для інвесторів, так і для спекулянтів на всіх світових майданчиках. І це суттєво битиме по курсу євро в Україні. Котирування долара на нашому міжбанку цього тижня, за моїм прогнозом, перебуватимуть у межах коридору від 41,10 до 41,60 гривень. У цьому разі, через перерахунок пар євро/долар і долар/гривня, курс євро на торгах перебуватиме в межах коридору від 43,89 до 45,55 гривень”, - сказав Олексій Козирев.

На думку експерта, більшість обмінників фінкомпаній та банків оперативно змінюватимуть свої цінники протягом дня, залежно від того, що відбувається на міжнародних ринках та на українському міжбанку. разі загострення ситуації власники обмінників часто розширюватимуть спреди між купівлею та продажем долара, і особливо за євро у зазначених мною раніше межах. Також спостерігатиметься дуже широкий розкид цінників купівлі та продажу євровалюти в різних мережах обмінників та в банках, що дозволить спекулянтам непогано на цьому заробляти.

“Курс купівлі та продажу готівкового долара у банках перебуватиме в межах від 40,80 до 41,75 гривень, а в обмінниках фінкомпаній — у межах від 41,10 до 41,70 гривень. Курс готівкового євро в банках перебуватиме в межах дуже широкого коридору купівлі та продажу від 43,80 до 45,70 грн. А в обмінниках фінкомпаній цей коридор буде традиційно трохи вужчим — у межах від 44,10 до 45,65 грн”, - зазначив Олексій Козирев.

Прогноз курсу долара та євро в залежності від результатів президентських виборів в США Олексій Козирев надав тут.

Курс валют на сьогодні

Image Дізнайтесь актуальну інформацію станом на 21.11.2024
Валюта
Покупка
Продаж
usd
41.29
41.29
eur
43.47
43.47
Всі новини про гроші

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube