Нардеп Віталій Данілов з партії "Батьківщина" написав заяву про складання мандата
Народний депутат Віталій Данілов, який пройшов до Верховної Ради від партії "Батьківщина" під №16, вирішив скласти мандат. Незадовго до цього він вийшов із фракції "Батьківщина", в якій перебував. Наразі причини такого вчинку нардеп не пояснив.
Про це увечері 24 листопада повідомив нардеп Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі. Гончаренко в своєму коментарі натякнув на те, що нардеп є однофамілцем секретаря РНБО Олексія Данілова, однак менш відомим.
"Нардеп Данілов, "Батьківщина" (не плутати з Олексієм "Кассандрою" Даніловим із РНБО) написав заяву про складання депутатського мандата", - написав Гончаренко.
Варто зауважити, що про рішення Данілова вперше повідомляв OBOZ.UA 22 листопада. Тоді ж у мережі опублікували фото заяви нардепа, проте офіційне підтвердження з Ради з’явилося лише 24 числа.
"Повідомляю про свій вихід із депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання та складання депутатських повноважень", - зазначив він в офіційній заяві.
Як повідомила нардепка Ірина Геращенко, дізнавшись про цю інформацію, вона скористувалася пошуковою системою в інтернеті, щоб знайти фото цього депутата, бо не знала такого. Також вона обурилася тим, навіщо йти в нардепи, щоб не брати потім участі в політичному житті суспільства.
"Нардеп Віталій Данілов від "Батьківщини написав заяву про складання депутатських повноважень. Полізла в Вікіпедію подивитися фото, бо не знала такого. Вже завтра регламентний розгляне заяву, а парламент може оперативно достроково припинити повноваження пана Данілова. Завжди дивувалася, навіщо йти в парламент, як ти жодного разу не виступив з трибуни, жодного закону не представив, що там робив - хто його знає. ВР нинішнього скликання бʼє рекорди по депутатам, які дострокова складають мандат. Задав тренд Святослав Вакарчук, так воно і пішло", - прокоментувала вона.
Данілов є народним депутатом трьох скликань від політичної партії "Батьківщина". Він родом із Хмельницької області. Вперше потрапив до Ради за списками "Батьківщини" у 2007 році. Під час виконання своїх повноважень у Раді працював у комітетах з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму та з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
У 2019 році був обраний народним депутатом 9-го скликання від ВО "Батьківщина" як номер 16 у списку як член партії. З того часу був членом Комітету з питань правоохоронної діяльності. На момент виборів був консультантом ТОВ "Інвестор-Атіка", керівником Харківської обласної організації "Батьківщини" та членом політради партії.
Раніше позафракційний народний депутат Тетяна Плачкова вирішила скласти повноваження народного депутата України. Вона у 2019 році була обрана народним депутатом від забороненої нині партії "Опозиційна платформа - За життя" ("ОПЗЖ"). 14 липня, коли Верховна Рада забрала мандат у Плачкової, кількість депутатів в Раді опустилася до рекордно низького рівня, і склала 404 з 450 необхідних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.