Підполковник із Кропивницького РТЦК приховав у декларації покупку транспортних засобів та дохід від продажу авто - загалом понад 2,5 млн грн
Начальник одного з відділів Кропивницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки отримав підозру за внесення недостовірних відомостей до декларації. Скандали навколо посадовців ТЦК не вщухають: напередодні викрили керівників одразу трьох районних центрів на Тернопільщині на фальсифікації даних про мобілізованих. Підполковник із Кіровоградщини, за версією слідства, приховав придбання автомобілів та незадекларований дохід - сукупно понад 2,5 млн грн. Досудове розслідування у справі триває.
Перевірку провело Національне агентство з питань запобігання корупції за матеріалами Державного бюро розслідувань. Слідчі встановили, що підполковник не задекларував придбання автомобілів вартістю понад 2,3 млн грн. Крім того, він не вказав у декларації дохід у розмірі 200 тис. грн, отриманий від продажу транспортного засобу.
Посадовцю повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає відповідальність за умисне внесення суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації. Процесуальне керівництво у справі здійснює Кіровоградська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

Справи проти посадовців ТЦК набирають обертів по всій Україні. Нещодавно військова контррозвідка СБУ разом із ДБР викрила трьох керівників районних центрів Тернопільської області на фальсифікації показників мобілізації. Посадовці вносили недостовірні дані до електронного реєстру мобілізованих "Оберіг" і штучно завищували їхню кількість у звітних матеріалах.
За матеріалами слідства, змінено дані про понад 100 громадян, які вже на момент операцій служили в лавах ЗСУ. Усіх трьох тернопільських посадовців відсторонено від виконання службових обов'язків. Санкція статті, яку їм інкримінують, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.
Раніше ми писали, що заступник голови ТЦК на Кіровоградщині звільнився після того, як журналісти розкрили його статки. Серед майна родини - Jaguar доньки, Audi Q5 дружини за 50 тисяч і службовий автомобіль Kia, придбаний волонтерами. Відомство так і не дало публічних пояснень щодо походження коштів на елітні авто.
Паралельно відбуваються судові стягнення. Колегія суддів Вищого антикорупційного суду задовольнила позов прокурора про визнання необґрунтованими активів колишнього начальника Кременчуцького районного ТЦК. З ексначальника, як повідомляє ВАКС у своєму рішенні, стягнули майже 3 млн грн - квартиру в клубному будинку у Кременчуці, автомобіль Toyota Land Cruiser Prado, а також вартість Toyota RAV4 і дохід від його відчуження.