«Шахтар» зіграв два контрольні матчі за день

Поєдинки пройшли у Словенії.

Підготовка «Шахтаря» до сезону 2022/23 вийшла на фінішну пряму. За тиждень до старту в УПЛ «гірники» провели відразу два товариські матчі за один день.

За розвитком подій у поєдинках уважно стежив Інформатор.

У понеділок, 15 серпня, «Шахтар» в рамках підготовки до сезону 2022/23 провів чергові контрольні матчі. В обох поєдинках суперником українського клубу став «Аль-Фатех» із Саудівської Аравії. На перший матч «Шахтар» вийшов у такому складі:

Шахтар: Пятов, Бондар, Кривцов, Чоботенко, Корнієнко, Фарина, Джурасек, Очеретько, Кащук, Вакула, Сікан.

Запасні: Шевченко, Криськів, Траоре.

Через спеку, яка цими днями накрила Словенію, гра проходила у форматі два тайми по 40 хвилин кожен. «Аль-Фатех» зі старту почав застосовувати пресинг, не дозволяючи гравцям «Шахтаря» вільно володіти м’ячем. «Шахтар» швидко призвичаївся до такої манери гри суперника і на 7-й хвилині відкрив рахунок. Після подачі кутового з лівого флангу Сікан головою підрізав  м’яч під дальню штангу. Гра проходила в невисокому темпі і без суттєвої переваги однієї з команд. Суперники по черзі проводили атаки, однак більшість з них завершувалась далеко від воріт. Тим не менш «Шахтар» відзначився вдруге. На 24-й хвилині Сікан пройшов по лівому флангу та віддав передачу у центр, Вакула обробив м’яч та невідпорно пробив під поперечину. Через 10 хвилин ще один кутовий у воріт «Аль-Фатеха» завершився голом. Цього разу результативного удару завдав  Кривцов. А на 37-й хвилині Сікан зробив рахунок 4:0. Знакова для вболівальників «Шахтаря» подія відбулася на 55-й хвилині. Після довгої перерви, пов’язаною з травмою, на поле вийшов Траоре. Також на заміну вийшли Шевченко та Криськів. «Шахтар» діяв в атаці не так активно, як у першому таймі. На останній хвилині матчу український клуб заробив пенальті, який реалізував Траоре.

• Шахтар — Аль-Фатех 5:0 (Сікан, 7, 37, Вакула, 24, Кривцов, 34, Траоре, 80+1 (з пенальті)).

Через кілька годин після першого матчу відбувся і другий поєдинок цих же суперників. На цей раз склад української команди був таким:

Шахтар: Трубін, Конопля, Матвієнко, Бондаренко, Михайличенко, Степаненко, Козік, Топалов, Судаков, Мудрик, Тотовицький.

Запасні: Шевченко, Фарина, Криськів, Очеретько, Сікан.

На початку зустрічі «Шахтарю» ніяк не вдавалося налагодити комбінаційну гру. Після кількох передач «гірники» через помилки втрачали м’яч і до воріт суперника не просувалися. На 19-й хвилині гравець «Аль-Фатеха» Хавруш порушив правила у центрі поля, за що отримав від арбітра червону картку. Зважаючи на товариський статус матчу та по домовленості тренерських штабів команд «Аль-Фатеху» дозволили випустити на поле гравця на заміну вилученому. Через пару хвилин аравійці провели гостру атаку, яка, на щастя для «Шахтаря», завершилася неточним ударом. А от «Шахтар» помилку супернику не пробачив. На 29-й хвилині Мудрик прорвався крізь оборону «Аль-Фатеха», обіграв голкіпера та відправив м’яч у сітку вже порожніх воріт. Але вів у рахунку «Шахтар» недовго. На 37-й хвилині Михайличенко збив суперника у своєму штрафному майданчику. Одинадцятиметровий реалізував Куева, розвівши Трубіна та м’яч по різних кутах.

На 6-й хвилині другого тайму поперечина прийшла на допомогу Трубіну, прийнявши на себе удар гравця «Аль-Фатеха» головою. Через 9 хвилин голкіпер «Шахтаря» двічі демонстрував свою майстерність, витягуючи м’ячі, спрямовані під поперечину. Команди почали частіше порушувати правила, додаючи роботи арбітру. Тим часом гра проходила здебільшого у центрі поля. «Шахтар» використовував короткий та середній пас, а «Аль-Фатех» розраховував на розвиток атак за рахунок вертикальних передач. Однак забити вдалося після стандарту. Черговий кутовий у воріт  «Шахтаря» завершився влучним ударом Аль-Харбі. «Аль-Фатех» встиг провести ще одну гольову атаку. Гравці «Аль-Фатеха» скористалися помилкою оборони «Шахтаря», і Валера встановив остаточний рахунок у матчі.

• Шахтар — Аль-Фатех 1:3 (Мудрик, 29 – Куева, 38 (з пенальті), Аль-Харбі, 80, Валера, 80+2).

Раніше Інформатор повідомляв про результати матчів збірної України з баскетболу на міжнародному товариському турнірі.